ZONGULDAK TOPYEKUN EMİTT’E ÇIKARTMA YAPTI

Zonguldak’ın turistik değerlerinin tanıtımına büyük önem veren şehrin yöneticileri, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na adeta çıkartma yaptı. Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Belediyelerinin stantlarında çok yönlü tanıtımlar devam ediyor. Zonguldak, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na adeta çıkartma yaptı. Fuara; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Ereğli Kaymakamı […]

ZONGULDAK TOPYEKUN EMİTT’E ÇIKARTMA YAPTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 31 Ocak 2020 - 20:12 'de eklendi ve 717 Kez Okundu


Zonguldak’ın turistik değerlerinin tanıtımına büyük önem veren şehrin yöneticileri, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na adeta çıkartma yaptı. Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Belediyelerinin stantlarında çok yönlü tanıtımlar devam ediyor.

Zonguldak, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na adeta çıkartma yaptı. Fuara; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gökçebey Kaymakamı Oğuz Erdi Atak, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Oflaz, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Afitap Bulut başta olmak üzere çok sayıda isim katıldı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, standın genelinde Zonguldak’ın hem sanayi hem de bir turizm kenti oluşuna dikkat çekilmeye çalıştıklarını ifade ederken; “  Organizasyon kapsamında ekibimiz, ilimiz için gerekli olduğuna inandığımız 4 adet broşür hazırladı. Bunlar; Endüstriyel Miras Turizmi Başkenti Zonguldak, Filyos, Yaşayan Mağara Gökgöl ve Gümeli Porsuğu (4115 yaşında) broşürleri. Bu broşürler daha önce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve BAKKA tarafından hazırlanan broşür ve haritalarla birlikte fuarda ziyaretçilere ve seyahat acentelerine dağıtılarak tanıtım yapılıyor. Ayrıca gün boyunca, standımızda yer alan televizyonda Zonguldak’ın turizm değerlerine ve tanıtımına ilişkin video gösterimi yapıyoruz. Fuarda Zonguldak ilimizin kültürel çekicilik unsurlarının tanıtımına da yer veriyoruz. Bu doğrultuda ilimizin tek Coğrafi İşaretli ürünü Devrek Bastonu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından tanıtılıyor ve teşhir ediliyor. Gastronomik değer olarak Cevizli Kömeç ve Devrek Ekmeği ile kiren (kızılcık) şerbeti, Zonguldak Kestane Balı ve Çaycuma Manda Yoğurdumuzu ziyaretçilerimize ikram ediyoruz. Fuar organizasyonumuz kapsamında en önemli etkinliklerimizden biri Zonguldak Madenci Korosu’nun da fuarda verdiği konser.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bozkurt; “Devrek’imizi her yönüyle tanıtma gayreti içerisindeyiz”

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ise; “Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Devrek’imizi her yönüyle tanıtma gayreti içerisindeyiz. Elimizden geldiğince İlçemizin tanıtımını yapıyoruz. Dünyanın en büyük ve en önemli turizm fuarlarından birinde başta bir sanat harikası olan bastonumuz olmak üzere, ilçemizin tarihi, kültürel ve gastronomik değerlerini tanıtmak bizim vazifemiz.” dedi.

Posbıyık; “Ereğli’nin farkını ortaya koyduk”

Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur ve eşi Neriman Posbıyık ile birlikte ziyaretçilerini ağırlayan Karadeniz Ereğli’nin duayen Başkanı Halil Posbıyık ise stantta yaptığı açıklamada; “Herkes tarafından beğenilen bir standımız var, konuklarımıza Osmanlı Çileğimizden yapılan reçelimizi, ilçemizden getirdiğimiz meşhur pidemizi ikram ediyoruz, ayrıca ilçemizin tarihi ve turistik değerlerini tanıtan materyaller dağıtıyoruz. Cehennem Mağarası’yla, çilekli kadınıyla, Herkül’üyle, üç boyutlu tasarımımızla gerçekten çok farklıyız, böylesine güzel işlere imza atan ekip arkadaşlarımızın hepsini ayrı ayrı yürekten kutluyorum” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Zongulak Valiliği standındaki Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret eden , Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Zonguldak’ın tek Coğrafi İşaretli ürünü olan Devrek Bastonu sergisini gezdi. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin standını da ziyaret eden Rektör Çufalı, Zonguldak turizmine ve tanıtımına destek ve katkı sağlayan tüm çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Zonguldak Valiliği organizasyonunda Zonguldak turizminin geliştirilmesine ve tanıtımına yönelik bu tür fuarlara katılımın çok faydalı olacağını belirtti. Turizm sektörünün dinamik yapısının Zonguldak’ın kalkınma süreci için çok önemli olduğunu ve Üniversite olarak Zonguldak’ın tanıtımı ve destinasyon imajı odaklı çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini belirten Rektör Çufalı, fuarın Zonguldak için hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR


    0 YORUM