Zeki Çetin

Zeki ÇETİN Türk Müziği Sanatçısı 17 Kasım 1940 Karabük doğumlu Zeki Çetin, eğitim hayatını babasının devlet memuru olması sebebi ile farklı illerde yapmasının yanısıra Ankara’da tamamlamıştır. Asıl mesleği muhasebecilik olan Zeki Çetin, 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesinin Altın Ses yarışmasını kazanıp sanat dünyasına girdi. Zeki Çetin kariyerine, kendisine ait olmayan işletmelerde ses sanatçısı olarak başladı. […]

Zeki Çetin
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 15 Haziran 2019 - 1:40 'de eklendi ve 1.715 Kez Okundu


Zeki ÇETİN

Türk Müziği Sanatçısı

17 Kasım 1940 Karabük doğumlu Zeki Çetin, eğitim hayatını babasının devlet memuru olması sebebi ile farklı illerde yapmasının yanısıra Ankara’da tamamlamıştır.

Asıl mesleği muhasebecilik olan Zeki Çetin, 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesinin Altın Ses yarışmasını kazanıp sanat dünyasına girdi. Zeki Çetin kariyerine, kendisine ait olmayan işletmelerde ses sanatçısı olarak başladı. Bu 14 yıllık deneyimi ona sektörde bilgi birikimi bıraktı, sektörün avantajlı ve dezavantajlı yönlerini değerlendirip 1982 yılında Caddebostan Pınar Restoranı satın aldı. Bu tesiste sanat dünyasına, Bekir Ünlüataer, Gökhan Sezen ve Ayşe Ekiz gibi isimleri kazandırdı.

Pınar Restorant 54 m² lik küçük ve mütavazi bir yerken müzik severlerin destek ve hoşgörüsü ile 2150 m² kapalı alanı olan Maltepe Pınar Restoran olarak hizmet vermeye başladı. 49 yıl boyunca burada hem sanatçı hem de işletmeci olarak hizmet veren Zeki Çetin, 2010 yılında mevcut Maltepe Pınar Restoranı, şu anda Başıbüyük’te bulunan Narcirty tesislerine taşıdı.

YORUMLAR


    0 YORUM