ZEHİRDEN BESLENEN ÖRGÜTÜNÜZ VAR MI?

1995 Genel Seçimlerinde 5 parti barajı aşmıştı (RP, DYP, ANAP, DSP ve CHP) Dikkat çeken bir nokta vardı, o da Türkiye’de 4’üncü olmasına rağmen DSP’nin Zonguldak ve Bartın’da 1’inci parti olmasıydı..! DSP o seçimlerde ülke genelinde 4’üncü parti olmasına rağmen Zonguldak’ta 5’ün 3’ünü çıkarttı. Ha keza 2 milletvekili olan Bartın’da 1’inci parti olarak 1 milletvekilini […]

ZEHİRDEN BESLENEN ÖRGÜTÜNÜZ VAR MI?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 21 Eylül 2020 - 23:23 'de eklendi ve 1.155 Kez Okundu


1995 Genel Seçimlerinde 5 parti barajı aşmıştı (RP, DYP, ANAP, DSP ve CHP) Dikkat çeken bir nokta vardı, o da Türkiye’de 4’üncü olmasına rağmen DSP’nin Zonguldak ve Bartın’da 1’inci parti olmasıydı..!

DSP o seçimlerde ülke genelinde 4’üncü parti olmasına rağmen Zonguldak’ta 5’ün 3’ünü çıkarttı. Ha keza 2 milletvekili olan Bartın’da 1’inci parti olarak 1 milletvekilini TBMM’ye göndermeyi başardı.

Yetmedi, 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti rüzgârına rağmen DSP adayı Rıza Yalçınkaya Bartın’da % 60’a varan oylarla ipi göğüsledi. Aynı Yalçınkaya daha sonra CHP’ye geçti ve onun döneminde partisi milletvekili çıkartmakta hiç zorlanmadı..!

Peki, bunları neden söylüyoruz?

Çünkü CHP hiçbir zaman Anadolu solcularının, özellikle de Batı Karadeniz’in partisi olmadı, olamadı..!

1995’de Türkiye’de 4’üncü olan DSP Zonguldak’ta 5’ün 3’ünü çıkartırken, 2002’den sonra CHP bu şehirde hiç 3 yapamadı, 7 Haziran Seçimleri hariç hep Ak Parti 3 yaptı…! ( O seçimde de; Ak Parti:2, CHP: 2, MHP: 1 oldu)

Bunun tek bir nedeni var; çünkü CHP’nin bölgedeki vekilleri bölgeden bir haberdar, gezici, Genel Merkezci, babasının parasıyla okuyarak bir yerlere gelen ve bölgenin dinamikleriyle zerre kadar alakası olmayan isimler..!

Örnek mi?

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu…!

1995’te DSP Türkiye’de 4’üncü parti iken Bartın’da 1’inci parti idi. Ama son seçimde Saadet Partisi Millet İttifakında olmasaydı CHP Bartın’da vekil çıkartamıyordu iyi mi..!

Peki neden?

Çünkü Anadolu Solcusu Rıza Yalçınkaya listede değildi..!

 

Gelelim hanımefendinin MARZINC A.Ş ile ilgili yaptığı açıklamaya…!

Tek kelime ile işin özeti şu; DANIŞMANI SAĞDAN SOLDAN TOPLAYIP YAZMIŞ, HANIMEFENDİ DE ALTINA İMZAYI ATMIŞ VE ONUN ADINA YAYINLAMIŞLAR…!

Efendim neymiş;

Şirket ilk önce Marmara Ereğlisi’nde, sonra Mustafakemelpaşa’da tesis kurmaya kalkmış, sonra Karabük’te kurmuş ve Karabüklüler isyan etmiş…!

Evet, Karabük’te bu konuda tabi ki isyanlar oldu. Lakin o bir üretim tesisiydi, bu ise bir depo..!

Evvela şunu söyleyelim; sapla samanı karıştırmayın, ilk önce öğrenin, sonra açıklama yapın!

 

Ve açıklamanızdaki bir diğer trajikomik durum…! İşte onun için; “Danışman yazıyor, hanımefendi imzalıyor..” diyoruz..!

Neden mi?

Hanımefendi diyorlar ki; “OSB’de 2’inci bir zehir deposu istemiyoruz..”

Yahu burası OSB’de filan değil!

Bartın-Kozcağız yolunda satın alınan eski bir fabrika. Biraz olsun Bartın’a dönseniz, vekillik vaktinizi ellerinizde pankartlarla yollarda geçirmeseniz, inanın seçim bölgenizle ilgili daha fazla bilgiye sahip olacaksınız..!

Kıymetli hanımefendi açıklamasında son derece düzgün bir siyasi duruş sergilemişler ve MHP’li Karabük Belediye Başkanının firmaya karşı mücadelesine dikkat çekmişler…!

O zaman ben şimdi buradan CHP Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi kıymetli hanımefendiye soruyorum; “ SİZİN BU KADAR TEHLİKELİ VE ZARARLI GÖRDÜĞÜNÜZ, MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ SONUNA KADAR MÜCADELE ETTİĞİ FİRMADAN, PARTİNİZİN HERHANGİ BİR ÖRGÜTÜ BAĞIŞ ALMIŞ MIDIR? MADEM BU TESİS BU KADAR ZARARLI, O ZAMAN PARTİ OLARAK NEDEN BU ZEHİRDEN BESLENDİNİZ ?…”

Tabi bu iddialar bizi şaşırtmıyor..!

Çünkü bahsi geçen Sayın Başkan dün büyük bir Muharremci, bugün ise muhteşem bir Kemalci..!

Ve aynı zamanda parti içerisindeki oryantalizm hareketleri zirve yapmış durumda..!

Birilerinden arkasındaki siyasi güç nedeniyle vazgeçemiyor, birilerine ise arkalarındaki finansal destek nedeniyle ‘hayır’ diyemiyor..! Tek derdi, ” Ya tutarsa..!

İsterseniz konumuza geri dönelim; Ve kafamda bin bir sorular devam ediyor..! Arşivlere bakabilirsiniz!

Sayın BANKOĞLU, biz bu köşeden; “Bölgenin çılgın projesi olan Filyos yandaşlara peşkeş mi çekiliyor ?” diye haykırırken neredeydiniz?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan bir uzman Karabük’e geldi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’in,

Karabük Valisi Fuat Gürel’in

Ak Partili Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’in, CHP Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un ,

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin ve tüm sanayicilerinin huzurunda şunu söylediler; “Evet, biz bu projeyi TOSYALI’ya verdik ve bundan Beyefendinin de haberi var…!”

Siz o zaman neredeydiniz hanımefendi?

İstanbul yollarında demokrasi arayışında olmak yerine, keşke Karadeniz dağlarında, emeğin başkentinde iş, aş ve emek mücadelesi verenlerle birlikte yürüseydiniz daha iyi olmaz mıydı?

YORUMLAR


    0 YORUM