Yücel Yavuz

1966 Safranbolu doğumlu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Askerliğini […]

Yücel Yavuz
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 14 Haziran 2019 - 17:46 'de eklendi ve 568 Kez Okundu


1966 Safranbolu doğumlu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı.

Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

Askerliğini uzun dönem yedek subay olarak ifa etti.  Kaymakam Adaylığı döneminde bilgi, görgü ve deneyim artırmak ve yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesindeki eğitimini başarı ile tamamladı.

Gümüşhane ve Trabzon Valiliği görevlerinde bulunan Yücel Yavuz, evli ve iki çocuk babasıdır.

.

YORUMLAR


    0 YORUM