Yolbulanlar’dan Karabükspor’a 13 milyonluk faiz faturası iddiası

Karabükspor’da inanılmaz işler oluyor. Hem YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.’den hem de YOLBULAN DEMİR SANAYİ VE TİC.A,Ş’ den Karabükspor’a gelen e-faturalar Karabük kamuoyunda şok etkisi yarattı. Faturaların her ikisinde de açıklama olarak “2018 Yılı Ocak-Aralık Finansman Maliyet Yansıtma gideri” yazarken, fatura bedeli ise dudak uçuklatıyor. YOLBULANLAR DEMİR SANAYİ VE TİC.A.Ş. tarafından kulübe gönderilen faturanın meblağı […]

Yolbulanlar’dan Karabükspor’a 13 milyonluk faiz faturası iddiası
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Ocak 2019 - 1:39 'de eklendi ve 3.263 Kez Okundu


Karabükspor’da inanılmaz işler oluyor. Hem YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.’den hem de YOLBULAN DEMİR SANAYİ VE TİC.A,Ş’ den Karabükspor’a gelen e-faturalar Karabük kamuoyunda şok etkisi yarattı.

Faturaların her ikisinde de açıklama olarak “2018 Yılı Ocak-Aralık Finansman Maliyet Yansıtma gideri” yazarken, fatura bedeli ise dudak uçuklatıyor. YOLBULANLAR DEMİR SANAYİ VE TİC.A.Ş. tarafından kulübe gönderilen faturanın meblağı 13 MİLYON 131 BİN 294 TL iken, YOLBULANLAR NAKLİYAT VE TİCARET A.Ş.tarafından kesilen diğer bir fatura ise 1 MİLYON 60 BİN 781 TL.

Şimdi Karabük kamuoyu merak ediyor; bu faturalar neyin karşılığı olarak kesildi ve çok zor günler yaşayan Karabükspor’un borç hanesine neyin borcu olarak yazılacak.

Bilindiği üzere Mustafa Yolbulan Başkanlığındaki Karabükspor adeta borç batağına sürüklenmiş ve bu borcun büyük bölümü de Mustafa Yolbulan’a olan borç olarak kamuoyuna yansımıştı. Şimdi akıllara şu soru geliyor bu gelen faturalan konuşulan borcun faizi mi?

Öte yandan Karabükspor Başkanı Mehmet Yüksel faturaları doğrularken, faturaların e-fatura olarak kendilerine ulaştığını söyledi. Yüksel yaptığı açıklamada; “e-fatura olarak gelen belgeleri muhasebe servisimiz ve avukatımız inceliyor. Daha önce belirttiğim gibi Mustafa Yolbulan’ın kulübe verdiği söylenen 70 milyon liranın kulübe borç olarak verildiğine dair bir belge olmadığını ve bu yüzden bu parayı kulübe bağış olarak kabul ettiğimizi söylemiştim yine aynı düşüncedeyim. Gelen faturaları avukatlarımız inceliyor ve gerekli itirazlarımızı yapacağız. Hem Mustafa Yolbulan’ın başkanlığı döneminde, hem de Feridun Tankut’un başkanlığı döneminde verildiği söylenen paranın neye karşılık verildiği ve ne şekilde ödeneceği şeklinde bir anlaşmanın olup olmadığını araştırıyoruz. Feridun Tankut ile görüştüm öyle bir anlaşmada benim imzam yok dedi. En kısa zamanda sonuca ulaşarak, itirazımızı yaparak faturaları iade edeceğiz. Dedi.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Muhalif 10 Mayıs 2019

      Sizden sonra gelen yönetim işi iyi yapıyor diye bütün alacaklara temliki koy, Karabüksporu batır sonra da para iste. Adını siz koyun!...

      Cevapla