Yeni ağabeyler belli..!

KARDEMİR yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamil Güleç’in, Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’ye gerçekleştirdiği ‘Hayırlı olsun’ ziyaretine nezaret ettim. Karabük’ün iki önemli değeri arasında yaşanan diyalogları büyük bir hayranlıkla izledim ve o tabloyu görünce kendi kendime; “ Bizim aramıza ayrık otlarını sokmaya çalışan, bu kentin etinden, sütünden, hatta kanından nemalanan kenelere fırsat vermeyen yüce rabbime […]

Yeni ağabeyler belli..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Nisan 2019 - 1:42 'de eklendi ve 286 Kez Okundu


KARDEMİR yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamil Güleç’in, Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’ye gerçekleştirdiği ‘Hayırlı olsun’ ziyaretine nezaret ettim. Karabük’ün iki önemli değeri arasında yaşanan diyalogları büyük bir hayranlıkla izledim ve o tabloyu görünce kendi kendime; “ Bizim aramıza ayrık otlarını sokmaya çalışan, bu kentin etinden, sütünden, hatta kanından nemalanan kenelere fırsat vermeyen yüce rabbime şükürler olsun” dedim…!

Çünkü kısa bir süre önce aynı ikili arasında yaşanan geçici kaostan ümitvar olan, bu durumu kendisine siyasi ve ticari olarak ranta çevirmeye çalışan geniş bir kitle vardı. Çok şükür ki, bu iki sağduyulu insan bu tezgâhlara düşmedi, o kriz tüccarlarına fırsat vermedi.

Karabük’ün ticari ağabeyisi Sayın Kamil Güleç, şehrin yeni Siyasi ağabeyisi Sayın Rafet Vergili için aynen şu ifadeleri kullanıyordu; “Şükrü’cüğüm, evladım, Rafet Bey benim 40 yıllık dostum, rahmetli babası benim çok yakın bir arkadaşım, gerçekten çok önemli bir başarıya imza attı ve bir tarih yazdı, kendisine başarılar diliyoruz”

Bizim istediğimiz tabloda buydu zaten…!

Seçimler öncesine ne dedik, neyi savunduk?

Bu şehri ticarette de, siyasette de bu şehrin yetiştirdiği değerler temsil etsin dedik.

KARDEMİR’in başında bir Karabüklü, bu şehrin başında da yine bu memleketten bir insan olsun ve kimse bize MARABA muamelesi yapmasın, bu şehir kendi kendini her anlamda yönetebileceğini ispat edebilsin istedik. Hep bu doğrultuda mücadele ettik, bıkmadan, usanmadan ve asla yılmadan buna vurgu yaptık.

Kötü mü yaptık?

Asla hayır…

Çok şükür iyi ki böyle yapmışız.

Tek derdimiz; Karabüklülerin Karabük’ü yönetmesiydi.

Başardık mı?

HAMDOLSUN…

Bu şehir son dönemde anlayana çok güzel mesajlar veriyor. Karabük; “Bu memleket sahipsiz değil, bu şehrin lokomotif kuruluşunu yönetecek kapasiteye ve yeteneğe sahip ticari değerleri ve büyükleri var, ayrıca bu şehirde 2 kez seçim kazanmış ve 3’üncü kez kazanarak bir tarih yazan yeni siyasi ağabeyleri var, herkes buna göre hareket etsin” diyor.

Sonuç?

Karabük’ün yeni ticari ağabeyi KAMİL GÜLEÇ,

Siyasi ağabeyi de RAFET VERGİLİ…

Hayırlı olsun….!

YORUMLAR


    0 YORUM