Yeni abla Karabük’ü sallıyor

10 yıl boyunca Fatma Danışman’ı sağ kolu olarak görevlendiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Danışman’ın Safranbolu Belediye Başkan Adayı olmasının ardından yerine öyle bir isim buldu ki, adeta Karabük’ü tek başına titretiyor. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 yıllık başkanlığının yaklaşık 9 yılında Fatma Danışman’ı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi. “Karabük’ün Fatma ablası” unvanını alan […]

Yeni abla Karabük’ü sallıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 16 Mart 2019 - 3:57 'de eklendi ve 464 Kez Okundu


10 yıl boyunca Fatma Danışman’ı sağ kolu olarak görevlendiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Danışman’ın Safranbolu Belediye Başkan Adayı olmasının ardından yerine öyle bir isim buldu ki, adeta Karabük’ü tek başına titretiyor.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 yıllık başkanlığının yaklaşık 9 yılında Fatma Danışman’ı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi. “Karabük’ün Fatma ablası” unvanını alan Danışman bu seçimlerde MHP Safranbolu Belediye başkan Adayı.

Ancak Başkan Vergili Danışman’ın yerine öyle bir abla buldu ki, adeta tek başına bir ordu. O isim, yaklaşık 34 yıl bankacılık yapan, bu görevi sırasında başta iş dünyası olmak üzere, çalıştığı bankada herkesin yardımına koşan Seher Berker. Kastamonulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler alan Berker, çalışkanlığı ve yardımsever kişiliği ile binlerce Karabüklünün “Seher Abla” olarak hitap ettiği bir isim.

Berker’in Vergili’nin listesinde yer alması, başta Şirinevler olmak üzere birçok kesimde dengeleri altüst ederken, Karabüklülerin Seher Ablası bir taraftan Başkan Vergili ile çalışmalara katılıyor, diğer taraftan da Şirinevler’i kapı kapı geziyor.

Seher Berker bu akşamda, Başkan Yardımcısı olduğu Türkiye Yardım Sevenler Derneği Karabük Şubesinin düzenlemiş olduğu gecede Başkan Vergili’yi bir dakika olsun yalnız bırakmadı ve Başkan Vergili’nin geceye katılan bayanlarla diyalog kurmasını sağladı.

YORUMLAR


    0 YORUM