Yaşar Kaptan Çebi

İşadamı-Hayırsever Yaşar Kaptan ÇEBİ, 1936 yılında Trabzon Sürmene’de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı ise Nazmiye’dir. 1960 yılında Trabzon’un Çömlekçi Mahallesi’nde küçük bir dükkânda hurda demir ticaretine başlayan ÇEBİ, daha sonra ticaret hayatına İstanbul’da devam etti ve burada işlerini geliştirdi. 1965 yılında Karabük’te ilk haddehanesini kuran Yaşar Kaptan Çebi, üretim faaliyetlerine 1985 yılında Çorlu’da kurduğu […]

Yaşar Kaptan Çebi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Haziran 2019 - 6:15 'de eklendi ve 6.316 Kez Okundu


İşadamı-Hayırsever

Yaşar Kaptan ÇEBİ, 1936 yılında Trabzon Sürmene’de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı ise Nazmiye’dir.

1960 yılında Trabzon’un Çömlekçi Mahallesi’nde küçük bir dükkânda hurda demir ticaretine başlayan ÇEBİ, daha sonra ticaret hayatına İstanbul’da devam etti ve burada işlerini geliştirdi. 1965 yılında Karabük’te ilk haddehanesini kuran Yaşar Kaptan Çebi, üretim faaliyetlerine 1985 yılında Çorlu’da kurduğu tesis ile devam etti.
Bu gün Türkiye’nin ilk 50 firması içerisinde yer alan şirketini büyütme çalışmalarını ara vermeden sürdüren Yaşar Kaptan Çebi,1995 yılında Marmara Ereğlisi’nde bölgenin ilk özel limanını denizcilik sektörünün hizmetine sunarken, ardından ise yine aynı bölgede bir milyon ton kapasiteli modern bir izabe tesisini de üretime başlattı.

Yaşar Kaptan Çebi’nin demir-çelik üretmek maksadıyla 1964 yılında Karabük’te temellerini attığı Kaptan Şirketler Grubu bugün, bünyesindeki yedi şirket ve 1500’e yakın çalışanıyla Türkiye Demir Çelik Sektörünün öncü üretici ve ihracatçı kuruluşları arasında.
Hayırsever kişiliği ile bilinen ve başta eğitim faaliyetleri olmak üzere toplumsal projelere yaptığı katkılar nedeniyle sayısız ödül ve devlet üstün hizmet madalyasına layık görülen Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaptan Çebi, bir dönem Kardemir Karabükspor ve Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanlığı da yaptı

YORUMLAR


    0 YORUM