Vergili; “Şampiyonumuzun ismini ölümsüzleştireceğiz”

İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen 31 ülkeden 200’den fazla sporcunun katıldığı Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda 81 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Elif Güneri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti. Kendisini Türk boks camiasına kazandıran ve bu günlere getiren antrönörü Baykan Arslan ile birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret eden 81 kg. Avrupa Büyük Kadınlar […]

Vergili; “Şampiyonumuzun ismini ölümsüzleştireceğiz”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 04 Eylül 2019 - 21:10 'de eklendi ve 428 Kez Okundu


İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen 31 ülkeden 200’den fazla sporcunun katıldığı Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda 81 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Elif Güneri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti.

Kendisini Türk boks camiasına kazandıran ve bu günlere getiren antrönörü Baykan Arslan ile birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret eden 81 kg. Avrupa Büyük Kadınlar Boks Şampiyonu Elif Güneri, desteklerinden dolayı Başkan Vergili’ye teşekkür etti.

Kabulde konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şampiyon sporcumuzu tebrik ederken; “Hem Karabük olarak bizleri, hemde tüm milletimizi gururlandırdın, şimdi senden Ekim ayında Rusya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında yeni bir şampiyonluk bekliyoruz, inşallah zafere ulaşacak, bir elinde Karabük Bayrağı, diğer elinde de şanlı bayrağımızla ringde tur atacak ve şehrimizin tanıtımına katkı yapacaksın” dedi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Karabük Belediye Meclisi’nden alınacak olan karar ile Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’nin isminin Kartaltepe ile  Yenişehir Mahalleleri arasındaki yaya köprüsüne verilerek, Karabük’te ismi yaşatılacaktır. Yine alınacak olan meclis kararı ile 5 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecektir. Elif Güneri bir şehir temsilcisi değil, milli bir temsilcidir. Bu yüzden sadece Karabük değil, herkes Elif’e sahip çıkmalıdır. Böylece diğer genç sporcularımızı da teşvik etmiş oluruz” dedi.

Başarılarının devamını dileyen Başkan Vergili, Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’den 1 ay sonra Rusya’da düzenlenecek olan Dünya şampiyonasında bir şampiyonluk daha beklediklerini ifade etti.

Avrupa Şampiyonu Elif Güneri ise Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye teşekkür ederek, isminin Karabük’te yaşatılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

YORUMLAR


    0 YORUM