Vergili çocukluk arkadaşı için harekete geçti

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığına aday olan, çocukluk ve sınıf arkadaşı, Karabüklü işadamı Ahmet Nur Çebi’nin seçimleri kazanması için harekete geçti. Karabük’ün en büyük eksikliklerinden birinin güçlü bir lobisinin olmaması olduğuna dikkat çeken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;” Bugün ülkemizde; sporda, siyasette, ekonomide belirli bir noktaya gelen illerimize baktığımızda, bu illerimizin […]

Vergili çocukluk arkadaşı için harekete geçti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 11 Ekim 2019 - 21:18 'de eklendi ve 579 Kez Okundu


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığına aday olan, çocukluk ve sınıf arkadaşı, Karabüklü işadamı Ahmet Nur Çebi’nin seçimleri kazanması için harekete geçti.

Karabük’ün en büyük eksikliklerinden birinin güçlü bir lobisinin olmaması olduğuna dikkat çeken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;” Bugün ülkemizde; sporda, siyasette, ekonomide belirli bir noktaya gelen illerimize baktığımızda, bu illerimizin her alanda güçlü lobileri olan iller olduğunu görürüz.  Maalesef biz bu konuda eksiklikleri olan bir vilayetiz. Şehrimizin yetiştirdiği ve sektöründe dünyaya mal olmuş bir işadamımız, ülkemizin köklü ve güzide kulüplerinden biri olan Beşiktaş’a başkan adayı olmuşsa, bize onu kayıtsız ve şartsız desteklemek düşer, bende elimden geleni yapıyor, ülke genelinde ki Beşiktaş Kongre Üyesi dostlarımı arıyor, birebir görüşmeler yapıyor ve Ahmet kardeşimize destek istiyorum, inşaallah seçimlerden zaferle çıkacak ve Beşiktaş’ın Karabüklü bir başkanı olacak” dedi.

Aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan Rafet Vergili ve Ahmet Nur Çebi, TED Karabük Koleji’nden de sınıf arkadaşı. Babaları Mehmet Vergili ve Yaşar Kaptan Çebi, diğer 7 arkadaşı ile birlikte Karabük’ün ilk haddehanesini kurarken, 2’inci kuşak Vergili ve Çebi ise, Haddeciler Derneği ve Haddeci İşverenler Sendikası gibi birçok kuruluşta genç yaşta birlikte görev yaptı.

Ahmet Nur Çebi kimdir?

1959 Trabzon doğumlu olan Ahmet Nur Çebi, Karabük’ün duayen işadamlarından Yaşar Kaptan Çebi’nin oğludur.Babasının işleri nedeniyle çocuk yaşta ailesiyle birlikte Karabük’e yerleşen Ahmet Nur Çebi 1978 yılında TED Karabük Kolejinden mezun olmuş,üniversite hayatına ise Marmara Üniversitesi’nde devam etmiştir

1983 yılında Marmara Üniversitesi  Ekonomi  Fakültesinden mezun olan Ahmet Nur Çebi iş hayatına ailesine ait şirketler grubunda başlamış, Kaptan Demir Çelik , Çebi Denizcilik, Nur Gemicilik, Çebi Enerji ve Martaş Liman Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerini üstlenmiştir.

KARDEMİR A.Ş Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcılığı,  Karabük Haddeciler Derneği  Başkanlığı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkan yardımcılığı görevlerinde de bulunan Ahmet Nur Çebi,halen ülke ekonomisine hizmet etmeye devam etmektedir.

YORUMLAR


    0 YORUM