Vatandaşa varda kanunsuza yok mi…!

Karabük şehir merkezindeki trafik çilesi her geçen gün çekilmez boyuta ulaşıyor. Sorumsuz sürücülerin kanun tanımaz tavırları vatandaşları çileden çıkartırken, Karabük halkı emniyet ve zabıta ekiplerinden daha fazla duyarlılık bekliyor. Karabük trafik açısından adeta kanunsuzlar cenneti bir şehir. İşin ilginç yanı bu kanunsuzluk ve vurdumduymazlık her geçen gün sür’atle artıyor. Meydan öylesine boş ki; vatandaş yolun […]

Vatandaşa varda kanunsuza yok mi…!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 15 Haziran 2019 - 0:35 'de eklendi ve 324 Kez Okundu


Karabük şehir merkezindeki trafik çilesi her geçen gün çekilmez boyuta ulaşıyor. Sorumsuz sürücülerin kanun tanımaz tavırları vatandaşları çileden çıkartırken, Karabük halkı emniyet ve zabıta ekiplerinden daha fazla duyarlılık bekliyor.

Karabük trafik açısından adeta kanunsuzlar cenneti bir şehir. İşin ilginç yanı bu kanunsuzluk ve vurdumduymazlık her geçen gün sür’atle artıyor.

Meydan öylesine boş ki; vatandaş yolun soluna aracını park edip bankaya gidiyor, yaklaşık 15-20 dakika işlem yapabiliyor.

Yine Menderes Caddesi (Belediye önü) üzeri de tam bir kanunsuzlar cenneti. Hatta öyle ki, trafik keşmekeşini çözmekle sorumlu zabıta bile yolun soluna park edebiliyor.

Ha keza, trafiğin en yoğun olduğu gün olan Cuma günü; battı- çıktı çıkışına, Tüccarlar İş Merkezi önüne resmi bir polis aracının ikinci sıraya araç park etmesi nedeniyle trafiğin tıkanışını görmek, yine battı- çıktı içerisine araç park edilmesine şahit olmakta sanırız yalnızca bu şehirde görülebilecek cinsten uygulamalar.

Artık kanuni bir durum haline gelen Albay Karaoğlanoğlu 2. sıra parklarını,

PTT’den başlayıp, müftülüğe kadar uzanan kanunsuz parkları,

Mahalle aralarına yapılan tır ve kamyon parklarını,

PTT’den Kartaltepe’ye çıkan yolda, belediyenin trafiği bölmek için koyduğu dubaları cayır cayır yıkan bakkallar zincirinin kamyonlarını ( Oradaki taksicilere sorun, Karabüklü bir esnaf yapsa anasını ağlatırsınız, o dubaları kim yıkmış),

Ve daha bun gibi yüzlerce trafik rezaletini sanırım sıralamaya gerek yok.

Halk vergisini verir hizmet ister.

“Polis mi kaldı, çoğu FETÖ’den gitti, zabıta varda biz mi gereğini yapmadık” sözleriyle insanları ikna edemezsiniz.

Çünkü devlet, kanunlara uyanları kanunsuzlara karşı korumakla, kanunsuzları da hizaya getirmekle sorumludur.

Şayet insanlara bu gerekçeleri sunarsanız, ceza-i işlem uyguladığınız bir vatandaşta çıkar der ki; “Hani polis yoktu, hani zabıta yoktu, onlara yokta bize var mi….!”

Kimse kusura bakmasın, devlet görevi yalnızca helikopter turlarıyla, iftar masalarıyla, protokol törenleriyle, iktidar adaylarını devlet törenlerinde konuşturarak yapılmıyor. Çünkü bunlarda kamu görevi…!

Şayet bugün azıcıkta olsa trafik uygulaması varsa, son zamanlarda bir nebze de olsun Karabüklüler trafik uygulaması görüyorsa bunun tek nedeni yeni İl Emniyet Müdürü Sayın Sırrı Tuğ.

Cumhur İttifakının saygıdeğer temsilcileri; hadi siz bir şey yapmıyorsunuz, bari bu insana destek verin..!

 

YORUMLAR


    0 YORUM