Vali Gürel’den dünya markasına ziyaret

Karabük Valisi Fuat Gürel, şehrin ve ülkenin üretimine katkı yapan firmaları ziyarete devam ediyor. Vali Gürel, deri giyim sektöründe dünyanın sayılı firmalarından biri olan Arma Leder Deri Fabrikasında incelemelerde bulundu. Karabük Valisi Vali Fuat Gürel’e ziyareti sırasında, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven eşlik etti. Fabrika Müdürü Mehmet Karataş eşliğinde […]

Vali Gürel’den dünya markasına ziyaret
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Eylül 2019 - 20:19 'de eklendi ve 534 Kez Okundu


Karabük Valisi Fuat Gürel, şehrin ve ülkenin üretimine katkı yapan firmaları ziyarete devam ediyor. Vali Gürel, deri giyim sektöründe dünyanın sayılı firmalarından biri olan Arma Leder Deri Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Karabük Valisi Vali Fuat Gürel’e ziyareti sırasında, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven eşlik etti. Fabrika Müdürü Mehmet Karataş eşliğinde işletmeyi gezen Vali Gürel, çalışmaları yerinde inceledi ve çalışanlara kolaylıklar diledi.

Üretimin ülke ekonomisi ve istihdamı açısından önemine vurgu yapan Vali Fuat Gürel; “Böyle firmalarımızla gurur duyuyoruz, hem şehrimiz insanına istihdam sağlıyorlar, hem de ülkemize döviz girdisi sağlıyorlar, firma yöneticilerimizi kutluyorum” şeklinde duygularını dile getirdi.

Merkezi Hollanda’da olan, Arma Leder Deri Fabrikası ilk üretim tesislerini Safranbolu’da açarken, daha sonra Pakistan ve Çin’de açtığı tesislerle üretim ağını genişletti.110 kişinin istihdam edildiği Safranbolu fabrikası her yıl Hollanda, Almanya, İngiltere,İsviçre,Belçika, İspanya ve İtalya gibi ülkelere yaklaşık 50 bin deri ceket ihraç ediyor ve ülkeye 10 milyon dolar girdi sağlıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM