Vali Gürel Ovacık’da

Karabük Valisi Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz ve kurum müdürleriyle birlikte Ovacık’da ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ovacık Kaymakamlığı önünde Ovacık Kaymakam Vekili ve Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Yakup Narter, İl Genel Meclis üyeleri Ahmet Tam ve Halil Aydın ile ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali […]

Vali Gürel Ovacık’da
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Temmuz 2019 - 16:37 'de eklendi ve 357 Kez Okundu


Karabük Valisi Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz ve kurum müdürleriyle birlikte Ovacık’da ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Ovacık Kaymakamlığı önünde Ovacık Kaymakam Vekili ve Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Yakup Narter, İl Genel Meclis üyeleri Ahmet Tam ve Halil Aydın ile ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Gürel, Kaymakam Vekili Ürkmezer’den ilçe hakkında bilgiler aldı.

Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter’i de ziyaret eden Vali Gürel, belediye çalışmaları hakkında Başkan Narter’en bilgiler aldı.

İl Protokolü ile Trekking

Vali Fuat Gürel il genelinde turizm potansiyelinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla İl Protokolü ile birlikte Ovacık ilçemizde doğa yürüyüşü (trekking) yaptı.

Turizmi canlandırmak ve kültür miraslarından insanları haberdar etmek amacıyla Ovacık Sporcu Kamp Eğitim Merkezi önünden başlayan ve Karagöl’e kadar uzanan yaklaşık 7 km lik yürüyüş parkurunda gerçekleştirilen dağ yürüyüşü etkinliğine Vali Fuat Gürel’in yanı sıra Ovacık Kaymakam Vekili ve Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, kurum müdürleri ve ilçe protokolü katıldı.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel coğrafyayı yerinde görüp tanımak için doğa yürüyüşü etkinliği düzenlediklerini ifade eden Vali Gürel, Ovacık-Karagöl yürüyüş parkurunun tamamlandığında doğa yürüyüşü meraklısı yerli ve yabancı turistler için orman denizinin içinde, muhteşem doğasıyla iç içe gezinti imkânı sağlayacağını vurguladı.

Vali Gürel, “Ovacık ilçemiz keşfedilmemiş doğal güzelliklere sahip, bu keşfedilmemiş doğal güzellikleri sadece o yörede yaşayanlar ve o yöreye yakın olanlar biliyor. Hatta kimsenin bilmediği doğal güzelliklerimiz keşfedilmeyi bekliyor. Bugün yaptığımız Trekking ile bu muhteşem güzellikleri yerinde görme fırsatı bulduk. Lidya uygarlığına kadar uzanan mağaralar, kurutma kayası, gözetleme kulesi,  Kral Mezarları ve Türk İslam dönemine ait tarihi camileri ve Ovacık-Karagöl Yürüyüş parkuru ile Ovacık ilçemizdeki turizm potansiyelini gün yüzüne çıkartmayı hedefliyoruz. Yürüyüş parkurunun tamamlanmasıyla birlikte turizmine önemli bir katkı sağlanacağını düşünüyorum. Dedi.

Doğa yürüyüşünün ardından Karagöl’de incelemelerde bulunan Vali Fuat Gürel, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yetiştirilen 20 bin sazan yavrusunu göle bıraktı.

YORUMLAR


    0 YORUM