UZ,”PARAYA DEĞİL HİZMETE TALİBİM”

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnaf sahipsizlikten yakınırken, en büyük tepkiyi de esnaf liderleri ve odalara gösteriyor. Artık değişimin şart olduğuna dikkat çeken esnaflardan ilk demokratik tepki Safranbolu’da bir kadın esnaftan geldi ve Safranbolu Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Semra Uz’un iş hayatı aslında tek kelime ile kadının gücü ve bir başarı öyküsü. Annesinin […]

UZ,”PARAYA DEĞİL HİZMETE TALİBİM”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 03 Nisan 2021 - 11:06 'de eklendi ve 334 Kez Okundu


Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnaf sahipsizlikten yakınırken, en büyük tepkiyi de esnaf liderleri ve odalara gösteriyor. Artık değişimin şart olduğuna dikkat çeken esnaflardan ilk demokratik tepki Safranbolu’da bir kadın esnaftan geldi ve Safranbolu Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Semra Uz’un iş hayatı aslında tek kelime ile kadının gücü ve bir başarı öyküsü. Annesinin destekleriyle kurduğu Anne Eli Yemekleri İşletmesine, annesine ithafen ‘Anne Eli’ ismini vermiş. Yemek yaparak çocuklarını büyütmüş ve okutmuş Semra Uz. Oğlu Milli Eğitimde idareci olan Uz’un kızı ise İTÜ Genetik mezunu ve şu anda iş hayatını Almanya’da sürdürüyor. Başarılı iş kadınının küçük oğlu da şuanda lise eğitimine devam ediyor.

Özellikle pandemi nedeniyle alınan kararların ardından oldukça zor şartlarda ayakta kalma mücadelesi veren esnafta tepkilerde çığ gibi büyüyor Esnaf liderlerinin ve odaların yalnızca lüks makam araçlarıyla saltanat sürdüğüne ve aidat tahsil ettiğine dikkat çeken esnaflar, artık bu gidişe birilerinin dur demesinin gerektiğini savunuyor.

Böylesine bir ortamda tepkilerini demokratik mecraya çeken ve Safranbolu Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu ifade eden ilk isimde bir kadın. “ Hizmet İçin Değişim Şart..” sloganıyla sahaya inen Semra Uz, oldukça iddialı.

Başarılı iş kadını seçim süreciyle ilgili ise şunları söylüyor; “Zorlu şartlar altında hepimiz ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. Odamızı sadece evrak düzenleme ve aidat alımında görüyoruz, pandemi boyunca ve öncesinde hiç yanımızda göremedik.
Böylesi bir süreçten geçerken ve seçime 9 ay gibi bir süre kalmışken, oda başkanı ve yönetim kurulunun arasındaki sıkıntılar yüzünden olağanüstü seçim kararı alınması zorunlu hale gelmiş ve olağanüstü kongre kararı alınmıştır.
Arkadaşlarım; emekçi ve mücadeleci bir esnaf kardeşiniz olarak kimsenin cebindeki paraya değil hizmete talibim. Oluşturacağım dinamik ekibim ile Dünya Miras Şehri Safranbolu’ma ve siz çok değerli esnaf arkadaşlarıma sizlerin de destekleriyle hizmet etmek istiyorum. Akılcı çözümler üreterek, el ele sorunları gidermek; birlik beraberlik içinde olmak istiyorum.
Bu istek ve azimle olağanüstü kurul kararı ile seçime giden “Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na adayım….
Hizmet İçin Değişim Şart..”

YORUMLAR


    0 YORUM