Uysal hayalini kurdu, Vergili gerçekleştiriyor

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2009 yılında belediye başkanı seçilmesinin hemen ardından ilk Belediye Meclis Toplantısında dönemin rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın talebi üzerine Yenişehir Fidanlık bölgesinde imar değişikliği yapmış, ancak üniversite bölgede herhangi bir yatırım yapmamıştı. Başkan Vergili şimdi o bölgede mega bir projeye imza atıyor. 2009 Yerel Seçimlerinin hemen ardından dönemin Karabük Üniversitesi […]

Uysal hayalini kurdu, Vergili gerçekleştiriyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Ocak 2019 - 14:51 'de eklendi ve 322 Kez Okundu


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2009 yılında belediye başkanı seçilmesinin hemen ardından ilk Belediye Meclis Toplantısında dönemin rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın talebi üzerine Yenişehir Fidanlık bölgesinde imar değişikliği yapmış, ancak üniversite bölgede herhangi bir yatırım yapmamıştı. Başkan Vergili şimdi o bölgede mega bir projeye imza atıyor.

2009 Yerel Seçimlerinin hemen ardından dönemin Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den Yenişehir Fidanlık Bölgesinde imar tadilatı talep etmiş, bu bölgede bir uygulama oteli ile Karabük halkı ile üniversiteyi kaynaştıracak bir park projesini hayata geçireceklerini ifade etmişti. Bu talebin üzerine Karabük Belediye Meclisi ilk toplantısında üniversitenin istediği imar tadilatını yaptı ancak, aynen Yeşilmahalle’deki belediye binası ve raylı sistemler projesinde olduğu gibi Karabük Belediyesi üzerine düşenleri yapmasına rağmen Karabük Üniversitesi bölgeye bir çivi çakmadı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kanyonpark projesinden sonra bir mega projeye de bu bölgede kazmayı vuruyor. Türkiye’nin en büyük ve en modern şehir bahçelerinden biri 30 Mart akşamı Karabük halkının hizmetine sunulacak.

Karabük Belediye Başkanı Vergili proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “İhale çalışmalarını tamamladığımız Karabük’ün en büyük Şehir Parkı ve Rekreasyon Alanı projemiz, 21.000 m2 alan üzerinde yapılmaktadır. Aynı zamanda halkın eğlence ve dinlenme ihtiyaçları açısından da doğa ile iç içe bir alan olacak.

Alandaki mevcut bitki yapısının ihya edilmesiyle oluşturulacak park alanında, 500 m2 sosyal tesis, restoran ve satış birimleri, halkın uğrak noktalarından biri haline gelecek. Yeşilin hâkim olduğu, suyla temas içinde seyir ve bakı terasları, halkımızı görsel ve işitsel bir zenginlikle buluşturacak.

385 m2 oturma alanı üzerinde, toplam 6 metre yükseklikten akan kademeli şelale ve 400 m2 biyolojik gölet, suyun coşkunluğunu da, dinginliğini ziyaretçilerimize hissettirecek.

3.500 Adet bitki ile zenginleştirilmiş, her mevsim farklı bir görsel zenginlik sunan bitkisel düzenleme ile araç trafiğinden yalıtılmış, çiçek kokuları içinde 2.300 metregezinti yolunu halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Ruhen ve bedenen sağlıklı kuşaklar hedefliyoruz. Bunun için park alanı içinde çocuk oyun alanları, dev satranç, çocuklar ve yetişkinler için açık hava spor alanları bulunacak.

120 kişilik amfi tiyatronun ev sahipliği yapacağı, amatör ve profesyonel mini tiyatrolar, gösteriler, şiir ve müzik dinletileri, sohbetler inanıyoruz ki gençlerimizin kültürel gelişimine katkı sağlayacaktır.

Alanımızda 32 ateşli, 48 ateşsiz toplam 80 adet kamelya ve piknik alanı halkımızın ailecek vakit geçirebileceği nezih bir mekân olacak. Bir bütün olarak ele alındığında sadece gezilip görülecek değil, bir arada yaşanılacak mekânlar bütününe dönüşecektir”

Sosyal medya hesabından projeyi paylaşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 30 Mart akşamı tüm Karabüklü hemşerileri çay içmeye davet ederek; “Değerli dostlarım sizlere sunmuş olduğumuz Şehir Bahçesi Projesi inşallah 30 Mart’a kadar yetiştirilecektir. 30 Mart’ta tüm Karabüklüleri şimdiden Millet Bahçesi’ne çay içmeye davet ediyorum. Size şunu kısa bir bilgi olarak vereyim. Meydanlar şehir için gerekli olan ve bozulmaması gereken unsurlardır. Nasıl bir şehit cenazesini meydanımızda 50, 60 bin kişiyle kaldırdıysak ileride de 100 binlerin 15 Temmuz akşamları toplanacağı meydandır Kent Meydanı. Buranın üzerine proje üretmekten daha yanlış bir olgu yoktur. Biz Kent Meydanının yapımını Türkiye’nin 12 saygın profesörünün onayından sonra gerçekleştirdik. Ayrıca arzu edilen Millet Bahçesi’ni de 30 Mart akşamına kadar yetiştirip Karabük’ün hizmetine sunacağız. Çok teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM