Ülkü Ocaklarından Türklük ruhu aşısı

Ülkü Ocakları Safranbolu Şubesi son derece anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türklük ruhu ve maneviyatının halen canlı olduğu şehrin Ülkücüleri, Genel Merkez tarafından hazırlanan hediyeleri ilçe genelindeki değişik okullarda eğitimlerini sürdüren miniklere sundu. Ülkü Ocakları Safranbolu Şubesi, miniklerimizin atalarını öğrenme ve Türklük ruhu ve bilinci ile yetişmesini sağlamak amacıyla son derece önemli bir etkinliğe imza […]

Ülkü Ocaklarından Türklük ruhu aşısı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 01 Ocak 2020 - 23:40 'de eklendi ve 914 Kez Okundu


Ülkü Ocakları Safranbolu Şubesi son derece anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türklük ruhu ve maneviyatının halen canlı olduğu şehrin Ülkücüleri, Genel Merkez tarafından hazırlanan hediyeleri ilçe genelindeki değişik okullarda eğitimlerini sürdüren miniklere sundu.

Ülkü Ocakları Safranbolu Şubesi, miniklerimizin atalarını öğrenme ve Türklük ruhu ve bilinci ile yetişmesini sağlamak amacıyla son derece önemli bir etkinliğe imza attı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından çocuklar için özel olarak hazırlanan; Türk motiflerinden oluşan boyama kitabı, Atatürk’ün Nutku, Kutadgu Bilig ve Dede Korkut kitapları Safranbolu’da bulunan köy okullarında eğitimlerini sürdüren 200 çocuğa hediye edildi.

Organizasyon ile ilgili Safranbolu Ülkü Ocaklarından şu açıklama yapıldı; “Bizler; Tüm Türk çocuklarını birer Türk bayrağı olarak görmekteyiz. Onlar daima temiz, gururlu ve her şeyin en iyisine layıklar. Onlar onurlu yarınlarımızın teminatı.

Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle geleceğe hazırlamak için bizlerde Safranbolu Ülkü Ocakları olarak, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından çocuklar için özel olarak hazırlanan Türk motiflerinden oluşan boyama kitabı, Atatürk’ün Nutku, Kutadgu Bilig ve Dede Korkut kitaplarımızı ilçemizde bulunan köy okullarını ziyaret ederek yaklaşık 200 çocuğumuza hediye ettik. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler başaracaktır.

Ülkü Ocakları olarak bizlerde geçmişte olduğu gibi bundan sonra Türk çocuğu ve Türk gençliği için bu yolda çeşitli seminerler, eğitimler ve sosyal faaliyetlerle çalışmalarımıza devam edeceğiz, tüm Türk gençliğini manevi hastalıkların tedavi merkezi Ülkü Ocakları’na bekliyoruz

Tanrı Türk’e Yar Olsun”

YORUMLAR


    0 YORUM