Tırların geçişine izin verilmiyor

Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahı Bolu Dağında kar yağışı ve bir aracın arıza yapması nedeniyle Ankara’dan İstanbul istikametine tek çeker tırların geçişine izin verilmiyor.  Kar yurdun dört bir yanında etkili oluyor. Etkili olan kar yağışı ve arızalanan bir araç nedeniyle D-100 karayolu Bolu Dağı Ankara istikametine trafiğe kapandı. Arızalanan aracın çekilmesi ve karayolların temizleme yapması […]

Tırların geçişine izin verilmiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 08 Ocak 2019 - 16:59 'de eklendi ve 269 Kez Okundu


Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahı Bolu Dağında kar yağışı ve bir aracın arıza yapması nedeniyle Ankara’dan İstanbul istikametine tek çeker tırların geçişine izin verilmiyor. 
Kar yurdun dört bir yanında etkili oluyor. Etkili olan kar yağışı ve arızalanan bir araç nedeniyle D-100 karayolu Bolu Dağı Ankara istikametine trafiğe kapandı. Arızalanan aracın çekilmesi ve karayolların temizleme yapması sonucunda tırlar hariç diğer araçların geçişine izin verilmeye başlandı. Tır sürücüleri yolun açılmasını beklediklerini söylediler.

Kızılay’dan yolda bekleyenlerin içini ısıttı 
Kızılay Batı Karadeniz Bölge merkezi görevlileri de yol kenarında bekleyen sürücülere çay, hızar kahve ve kek ikramında bulundu. Sürücüler Kızılay yetkililerine teşekkür ederken Kızılay görevlisi Nilüfer Öztürk ise, “Türk Kızılay’ı Batı Karadeniz Afet Lojistik Merkezi olarak her türlü organizasyona hazırız. Şu anda yolumuz kapalı ve buna dayalı olarak yolda kalan vatandaşlarımıza sıcak ikramlar veriyoruz. Çay, çorba, kahve, bir yandan da kek ikram ediyoruz. Yol açılana kadar hizmetimiz devam edecek” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR


    0 YORUM