Taşköprü’de MHP dönemi başladı

Taşköprü’nün ilk MHP’li Belediye Başkanı Abdullah Çatal görevi teslim aldı. MHP’den Taşköprü Belediye Başkanlığına seçilen Abdullah Çatal, mazbatasını aldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın ardından Taşköprü Belediye Başkanlığı makamında Belediye Başkanvekili Ceyhun Çorbacı’dan görevi devraldı. İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndan saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilk konuşmayı […]

Taşköprü’de MHP dönemi başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Nisan 2019 - 0:45 'de eklendi ve 294 Kez Okundu


Taşköprü’nün ilk MHP’li Belediye Başkanı Abdullah Çatal görevi teslim aldı.

MHP’den Taşköprü Belediye Başkanlığına seçilen Abdullah Çatal, mazbatasını aldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın ardından Taşköprü Belediye Başkanlığı makamında Belediye Başkanvekili Ceyhun Çorbacı’dan görevi devraldı.
İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndan saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilk konuşmayı MHP İlçe Başkanı İsmail Berber yaptı. Berber, “Seçim büromuzun açılışında size başkanımız için süt kadar temiz demiştik. Bu sözümüzün bugünde arkasındayız. Bize inanıp, güvendiğiniz için tüm Taşköprü halkına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
“Taşköprü’nün Reisi adam gibi adam olan Abdullah Çatal’dır” 
MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, “MHP’de siyaset yapmak her babayiğidin harcı değildir. Bunu bir üstünlük olarak ifade etmiyorum. Ama bu çatı altında siyaset yapmak cefa, fedakârlık ve karşılıksız sevmeyi gerektirir. Dolayısıyla biz liderimizin de ifadeleriyle, ‘Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik’, biz ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyoruz. Biz, elini öptüğümüzde dudağımızın, elini sıktığımızda elimizin kirlenmediği bir lidere sahibiz. Biz siyasetimizi bu prensiplerle yapıyoruz. Biz Allah’tan korkuyoruz. Biz kuldan utanıyoruz. Biz yetim hakkı yemeyiz. Biz devletin malını beytül mal biliriz. Taşköprü’yü yönetecek Reis’i de Şehr-i Emin olacaktır. Bu kişi de adam gibi adam olan Abdullah Çatal’dır” diye konuştu.

“Tüm Taşköprü’nün Başkanı olacağım” 
Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal ise, seçim süresince kendisine destek veren vermeyen herkese teşekkür ederek, 1 Nisan itibariyle parti rozetini çıkarttığını ve tüm Taşköprü’nün başkanı olacağını ifade etti.
Kurban kesiminin ardından Taşköprü Müftüsü Kahraman Yaman’ın yaptığı duanın ardından protokol, Taşköprü Belediyesi’ne geçti. Çatal, görevi Çorbacı’dan devraldı

YORUMLAR


    0 YORUM