TARİHİ ÇARŞI RESTORE EDİLİYOR

Boyabat Kentsel Tasarım ve Tarihi Kent Dokusunun Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında “Tarihi (Orta) Çarşı Restorasyonu Yapım İşi” için taraflar arasında imzalar atıldı. Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Demircan ve yüklenici firma […]

TARİHİ ÇARŞI RESTORE EDİLİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Ekim 2020 - 13:28 'de eklendi ve 349 Kez Okundu


Boyabat Kentsel Tasarım ve Tarihi Kent Dokusunun Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında “Tarihi (Orta) Çarşı Restorasyonu Yapım İşi” için taraflar arasında imzalar atıldı.
Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Demircan ve yüklenici firma temsilcisi Özkan Şeker’in katılımıyla atılan imzalar sonrası, Başkan Çakıcı ve beraberindeki yetkililer açıklamalarda bulundu.
Başkan Çakıcı, “Boyabat’ın kalbi burası. Babam burada esnaftı. Ben bu sokaklarda büyüdüm. Belediye başkanı olduğumdan bu yana Tarih Çarşı’nın restorasyonu en büyük hayalimdi. Allah bugüne nasip etti. Geleceğe emin adamlarla yürümeye devam ediyoruz. Boyabat halkına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM