Suriyeli baş tacı, kardeş Afgan ve Özbekler sınırdışı!

Karabük çöplüğünde geri dönüşümde çalışarak ekmeklerini kazanan ve buradaki barakalarda konaklayan göçmenlere gece yarısı operasyonu düzenlendi. Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı tarafından birkaç gündür Karabük çöplüğündeki barakalarda yaşadığı ve burada çalıştıkları belirlenen kaçak göçmenlere baskın düzenlendi. Jandarma ekiplerinin yaptığı inceleme 18 kaçak göçmenin süresinin dolduğunu belirledi. İl Jandarma ekiplerince yapılan baskınla kaldıkları barakalardan toplanan […]

Suriyeli baş tacı, kardeş Afgan ve Özbekler sınırdışı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 04 Eylül 2019 - 2:49 'de eklendi ve 303 Kez Okundu


Karabük çöplüğünde geri dönüşümde çalışarak ekmeklerini kazanan ve buradaki barakalarda konaklayan göçmenlere gece yarısı operasyonu düzenlendi.
Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı tarafından birkaç gündür Karabük çöplüğündeki barakalarda yaşadığı ve burada çalıştıkları belirlenen kaçak göçmenlere baskın düzenlendi. Jandarma ekiplerinin yaptığı inceleme 18 kaçak göçmenin süresinin dolduğunu belirledi. İl Jandarma ekiplerince yapılan baskınla kaldıkları barakalardan toplanan 22 yabancı uyruklu göçmenler midibüse bindirilerek ifadeleri alınmak üzere İl Jandarma Komutanlığına getirildi. Kaçakların jandarmada işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilerek sınır dışı edileceği belirtildi.

Öte yandan gerçekleştirilen bu operasyon tepkilere neden oldu. Birçok insan; “Milyonlarca Suriyeli parklarda, plajlarda keyif çatıyor, Kurtuluş Savaşında kalpleri bizlerle atan Afgan kardeşlerimiz ekmeklerini kazandıkları çöplüklerden toplanıyor. Suriye’de iç savaş var da Afganistan’da yok mu? Kaldı ki bu insanların arasında, Afgan vatandaşı Özbek soydaşlarımız da var. Resmen göçmen cenneti haline gelmiş Türkiye’de bir tek Afganlara mı gücünüz yetiyor, kaldı ki bu insanlara ne iş verilirse yapıyorlar, helalinden ekmeklerini kazanıyorlar, Türkiye’de Afganlardan başka kaçak göçmen yok mu” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM