Soykan neyi ima etmek istedi?

KARDEMİR Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan’ın bir yıl önce sosyal medyada yaptığı bir paylaşım kulislere bomba gibi düştü. Şimdi herkes Soykan’ın bu paylaşımla neyi ima ettiğini sorguluyor. Kardemir Genel Müdürü Hüseyin Soykan, 10 Temmuz 2018 tarihinde bu günlerde kapalı olan facebook hesabında; “Damat İbrahim Paşa Damat Ferit Damat Enver …… Nedir memleketin çektiği bu damatlardan” […]

Soykan neyi ima etmek istedi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 24 Temmuz 2019 - 16:31 'de eklendi ve 474 Kez Okundu


KARDEMİR Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan’ın bir yıl önce sosyal medyada yaptığı bir paylaşım kulislere bomba gibi düştü. Şimdi herkes Soykan’ın bu paylaşımla neyi ima ettiğini sorguluyor.

Kardemir Genel Müdürü Hüseyin Soykan, 10 Temmuz 2018 tarihinde bu günlerde kapalı olan facebook hesabında;

“Damat İbrahim Paşa

Damat Ferit

Damat Enver

……

Nedir memleketin çektiği bu damatlardan”

şeklinde bir paylaşım yapıyor. İlginç olan ise paylaşımın yapıldığı tarih. Çünkü o gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabineyi açıklıyor ve damadı Berat Albayrak’ı Hazine ve Maliye Bakanlığına getiriyor.

Daha önce Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları A.Ş (MATİL) Genel Müdürlüğü yapan ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Ömer Faruk Öz’ün telifiyle 5’e karşı 6 oyla KARDEMİR Genel Müdürlüğüne getirilen Soykan’ın bu paylaşımı; “Ömer Faruk Öz ve Ak Partili bağımsızlara dost olan Genel Müdür, Cumhurbaşkanı ve damadına karşı mı, Cumhurbaşkanına ve ülkenin Hazine ve Maliye Bakanına yönelik eleştirilerde bulunan bir yönetici ile KARDEMİR nereye yürüyebilir, DDY’ye nasıl ray satabilir, Filyos Limanını nasıl alabilir, görünen o ki bu tasarruf ne Cumhurbaşkanının ne de hükümetin tasarrufu, tamamen Ömer Faruk Öz operasyonu” şeklinde yorumlandı.

YORUMLAR


    0 YORUM