Son mitingini yaptı…!

77 yıllık ömrünün yaklaşık yarım asrını Karabük, iş, siyaset ve cemiyet hayatına adamış olan Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz binlerce seveni tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Dün öğle saatlerinde tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesinde vefat eden Nazım Çapraz’ın naaşı akşam saatlerinde ilk önce Medikar Hastanesine, ardından ise safranbolu’daki evine götürüldü. Hayırsever işadamı Nazım Çapraz için […]

Son mitingini yaptı…!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Mart 2019 - 18:48 'de eklendi ve 738 Kez Okundu


77 yıllık ömrünün yaklaşık yarım asrını Karabük, iş, siyaset ve cemiyet hayatına adamış olan Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz binlerce seveni tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Dün öğle saatlerinde tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesinde vefat eden Nazım Çapraz’ın naaşı akşam saatlerinde ilk önce Medikar Hastanesine, ardından ise safranbolu’daki evine götürüldü.

Hayırsever işadamı Nazım Çapraz için bugün Öğle Namazına müteakiben Karabük Ulucami’de cenaze töreni düzenlendi. Törene; Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Nur Çebi başta olmak üzere, iş, siyaset ve cemiyet hayatından binlerce isim katıldı.

Cenaze namazı öncesi, Çapraz’ın oğlu iş adamı Fatih Çapraz, damadı Metin Dizdar, yeğenleri Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Gültekin Vergili taziyeleri kabul etti. Öğle Namazı sonrası kılınan cenaze namazı öncesi ise merhum işadamının yakın dostu, Karabük eski müftüsü Remzi Yavuz tarafından dua edildi, ardından İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Çapraz’ın naaşı daha sonra memleketi Araç’a götürüldü.

Memleketi Araç’ta ikinci cenaze namazı

Nazım Çapraz için ikinci tören ise memleketi Araç’ta düzenlendi. Veznedar Camiinde kılınan cenaze namazına, İlçe Kaymakamı Mustafa Görmüş, Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, merhum Nazım Çapraz’ın yakın dostu, Türk iş dünyasının duayen isimlerinden Yaşar Kaptan Çebi ve hayırsever işadamının yüzlerce hemşehrisi katıldı.

Çapraz’ın naaşı daha sonra dualar eşliğinde Mesudiye Köyü’ndeki aile mezarlığına defnedildi.

YORUMLAR


    0 YORUM