Siz kerameti kendinizde sandınız ama!

Sizin seçimi neden ve nasıl kazandığınıza yönelik en az 50 madde yazarız, ama bu 50 maddenin bir tanesi bile sizden olmaz, olamaz..! Bir kere bu seçimi siz filan kazanmadınız! Bu seçimi, başta Ak Parti İl ve İlçe Başkanı olmak üzere, iktidar partisi kaybetti. Kısacası, Karabük’e pirince giderken, Safranbolu’daki bulgurdan da oldular! Tam bir siyasi cahil […]

Siz kerameti kendinizde sandınız ama!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Ekim 2019 - 2:50 'de eklendi ve 392 Kez Okundu


Sizin seçimi neden ve nasıl kazandığınıza yönelik en az 50 madde yazarız, ama bu 50 maddenin bir tanesi bile sizden olmaz, olamaz..!

Bir kere bu seçimi siz filan kazanmadınız! Bu seçimi, başta Ak Parti İl ve İlçe Başkanı olmak üzere, iktidar partisi kaybetti. Kısacası, Karabük’e pirince giderken, Safranbolu’daki bulgurdan da oldular!

Tam bir siyasi cahil oldukları için, Rafet Vergili ve Adem Kar’ın mektubunu okuyamadılar. Aksaçlılar da onları kenardan izledi, ağlanılacak hallerine kıs kıs güldü.

Ne yaptı peki Sayın Vergili ve Sayın Kar?

Bunlar daha adaylık kavgası ederken, onlar adaylarını aylar öncesinde ilan etti. İlan ettikleri adayla da bir mesaj verdi; “Bizim adayımız; MHP Belediyeciliğinin önde gelen isimlerinden, pırıl pırıl, şaibesiz, ama asla ve asla siyasi bir hırsı olmayan bir bacımız, şayet ilerleyen dönemde bir ittifak düşünürseniz, biz bacımızı mevcut yerinde muhafaza ederiz, şayet düşünmezseniz biz yolumuza devam ederiz ve kaybeden siz olursunuz…”

Peki, bunlar ne dediler?

“Ne Safranbolu’su be ya, biz Karabük’ü bile alacağız…”

Sonuç?

812 oy; 2 belediye…!

Ak Parti’nin tarihi hezimeti, 2002’den bu yana en büyük seçim rezaleti…!

Kısacası İstanbul’dan aylar önce Safranbolu’da canavarı kendi elleriyle yarattılar. Hatta yıllar önce!

Peki, neden yıllar önce?

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan 2 şehirden biri olan bir şehir, 3 yıl boyunca kayyım ile yönetilir mi?

Madem görevden aldığınız Sayın Başkanın bir suçu yoktu, madem savcı; seçimlerden kısa bir süre sonra o başkanla ilgili, kovuşturmaya bile gerek olmadığına karar verdi, peki neden görevden aldınız?

Fazla uzatmayalım, konumuz bu değil. Konumuz; bu skandallar zinciri sonucu 40 yıl sonra koltuğu kapıp, kerameti kendisinde zanneden zafer sarhoşları…!

Bu millet size 40 yılda bir şans veriyor, o şansı da elinize yüzünüze bulaştırıyor, sonra da 40 yıl boyunca; “Bu halk bize değilde, neden AP’ye, ANAP’a, DYP’ye, FP’ye, Ak Parti’ye oy veriyor?” diye ağlıyorsunuz…!

Peki, sizin hiç mi günahınız yok..!

Bir kere şunu söyleyelim;

Her şeyden önce sizin Genel Merkezinizin size güveni ve inancı yok..!

Neden mi?

Sizi, bu şehirle ilgili bire bir ilgisi olan; Tarihi Kentler Birliği, Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Parlamentosu vb birçok ulusal ve uluslararası kuruluşların hangisinde değerlendirdiler?

Sizin partiniz 40 yıl sonra bu şehirde bir belediye kazandı. Peki, bu festivale bırakın Sayın Genel Başkanı, Genel Başkan Yardımcısını, bir tek milletvekili dahi bu festivale neden katılmadı? Ama daha bugün; Sayın Genel Başkan komşu vilayet Bolu’da, hatta Kıbrıscık’ta ve Mengen’de idi. Ne yaptı? Temeller attı, köylü ve emekçi kadınlarımızla sohbet etti. Ve o Sayın Genel Başkan bu ziyaretlerinde, Afyon’da verdiği mesajları, yani sizin kulak arkası ettğiniz mesajları yineledi. Ve adeta dedi ki; “Benim laflarımı dinlemeyeni bende muhatap almam…!”

Ama siz ne yapıyorsunuz?

Genel Başkan yerine; ihalesi elinden alındığı için, yakınları bir yerlere getirilmediği için şehrin ahengini bozarak sizlerden intikam almak isteyen provakatörlerin oyunlarına dublörlük yapıyorsunuz!

Sağınıza bir siyasiyi, solunuza bir diğer siyasiyi alarak; size oy veren diğer siyasi görüşlere mensup insanların hayallerini yerle bir edip, birilerinin siyasi savaşlarına mermi taşıyorsunuz…!

Hz. Peygamberin “İlim Çin’de de olsa gidip alınızé hadisini bir kenara bırakıp, şeytanı kendinize avukat yapıyor, Adana’lardan, MİT Tırlarından kendinize rehber seçiyorsunuz…! Ayrıca ne hikmetse, o rehberlerin eski patronlarının kalıntılarıyla da çalışmaya devam ediyorsunuz…!

İktidar yandaşı ve aday adayı baronların arazi kapatma operasyonlarıyla haber oluyor, onlarla boy boy fotoğraf veriyor ve kurdela kesiyorsunuz. Nasıl bir Sosyal Demokratlık bu Allah aşkına? Hani Ak Parti zenginlerin, siz ezilenlerin ve emekçilerin iktidarıydınız?

Sanırım siz bizim iyi niyetimizi yanlış anladınız.

Şayet kafanızda farklı kurgular kurduysanız hayal kırıklığı yaşarsınız..!

Biz size, sizinle bir bardak çay içmeden destek verdik. Ama siz çok iyi olduğunuz için değil, her şeyden önce size haksızlık edildiği için bu desteği verdik.

Bizim tek amacımız vardır; bu şehirde uyum, bu şehirde barış ve bu şehrin topyekun kalkınma olsun isteriz. Onun için biz, parti değil adam tutarız..!

En nefret ettiğimiz siyasetçi tipleri de; bizimle otururken atıp tuttukları, sövüp saydıkları insanlarla daha sonra değişik zeminlerde mutabakata varıp, bize de  “O nasıl olsa bizden” şeklinde yaklaşan tiplerdir..!

Bu tipler şeytana yakın, bizden uzak olsun.

Bize, bizim dünyamızdaki insanlar yetiyor.

Çok şükür sizin aranızda da, bizim gibi düşünen insanlar var. Ama ne yazık ki azınlıktalar!

Son zamanlarda gördüklerimizden sonra; “Gerçekten siyaseti bilmiyor,vallahi çok iyi niyetli” muhabbetleri artık beni de inandırmıyor.

Özür dilerim Sayın VERGİLİ, bir kez daha haklı çıktınız…!

BİR DAHA Kİ YAZIMIZ;

RAFET VERGİLİ SİYASİ Mİ DAVRANIYOR?

SEÇİMLERDEN ÖNCE NELER SÖYLEDİ, SEÇİMLERDEN SONRA NELER YAPTI?

KARABÜK-SAFRANBOLU İLİŞKİLERİ VE ORTAK PROJELERLE İLGİLİ NELER KONUŞTU, KARŞI TARAF NE YAPTI?

YORUMLAR


    0 YORUM