SİZ BU KAFAYLA VERGİLİ’Yİ VEKİLDE YAPAR SINIZ!

25 yıldır gazeteciyim. Ve çeyrek asırdır da hep aynı hikayeyi dinlerim; “Siyasi partiler yasası acilen değişmeli…!” Hatta yeni parti kuranlar ya da genel başkan adayı olanlarda aynı vaadi verirler, aynı taahhütle gelirler..! Ama ne hikmetse hiçbiri göreve geldikten sonra bu sözünü hatırlamaz..! Bunları neden söylüyoruz? Birkaç gündür sosyal medyada Ak Parti Karabük İl Kongresiyle ilgili […]

SİZ BU KAFAYLA VERGİLİ’Yİ VEKİLDE YAPAR SINIZ!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Ocak 2021 - 6:15 'de eklendi ve 94 Kez Okundu


25 yıldır gazeteciyim. Ve çeyrek asırdır da hep aynı hikayeyi dinlerim; “Siyasi partiler yasası acilen değişmeli…!”

Hatta yeni parti kuranlar ya da genel başkan adayı olanlarda aynı vaadi verirler, aynı taahhütle gelirler..! Ama ne hikmetse hiçbiri göreve geldikten sonra bu sözünü hatırlamaz..!

Bunları neden söylüyoruz?

Birkaç gündür sosyal medyada Ak Parti Karabük İl Kongresiyle ilgili paylaşımlar yapılıyor.

Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım aynen şu şekilde;

“ 7.OLAĞAN İL KONGREMIZ GENEL MERKEZİMİZİN KARARI DOĞRULTUSUNDA MEVCUT İL BAŞKANI AVUKAT İSMAİL ALTINÖZ İLE TEK LİSTE OLARAK

19 OCAK SALI GÜNÜ YENİŞEHİR KAPALI SPOR SALONUNDA YAPILACAKTIR. TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR…”

Beyler ve bayanlar, kıymetli parti yöneticileri; o zaman insanları bu pandemi sürecinde neden rahatsız ediyor sunuz? Yalandan belde ve ilçe kongreleri filan niye yapıyor sunuz?

Ayrıca İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın meali şu değil mi; “Ey delegeler; siz bir hiçsiniz, yalnızca konu mankenisiniz,  siz salona gelip başkasını seçseniz bile Genel Merkez onu kabul etmeyecek…!”

Sayın Bölge Koordinatörü ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı; verdiğiniz saçma-sapan kararlarla önce kendi adayınıza zarar veriyor sunuz!

Bunu yalnız Karabük özelinde söylemiyoruz! Madem adaylarınızdan bu kadar eminsiniz, Genel Merkez olarak ‘ Benim adayım şudur’ demekten çekinmiyor sunuz, o zaman alternatif adaylara neden izin vermiyor sunuz?

Aslında siz şunu söylüyor sunuz; ” Durumumuz teşkilatlarda o kadar kötü ki; biz olayı çözemiyoruz, Reis’in de bu konuda emri olduğunu söyleyip durumu kurtarmaya çalışıyoruz…!”

Gerçekten şaka gibisiniz..!

Peki, Reis’in bunlardan haberi var mı?

Bu partide kim ya da kimler seçildikten sonra Reis’e muhalefet edebilir? Ya da bu partide herhangi bir yere aday olanların içerisinde Reis muhalifi olabilir mi? Ayrıca, bu partinin tek öznesi Reis değil midir?

Burası Türkiye’nin bazı illeri gibi bir il değil. Burada sızma filan olmaz. Karabük; emeğin başkenti, halkının devletine bağlı olarak yaşadığı Cumhuriyet Kenti’dir…! Burada hangi partiden kim seçilirse seçilsin ne partisine, ne de devletine isyan etmez.

Ayrıca bu ülkede hâkimleri, savcıları, rektörleri, milletvekillerini ve bakanları bir imza ile atayabilen Sayın Cumhurbaşkanı, devlet yönetimindeki herkesi atayabiliyor da, bir tek partisinin il başkanlarını mı atayamıyor?

Bize göre bunu yapanlar önce Genel Başkanlarına, sonra da belirledikleri adaylara yanlış yapıyor!

Kendi kendinize canavarlar yaratıyor sunuz. Demokratik mücadeleye girmek isteyen insanları kendi ellerinizle rakip partilere gönderiyor sunuz.

Bunun örneklerini geçmişte yaşadık. Kamil Karakurluk’un aday olduğu seçimlerde karşı tarafı destekleyenler 2009’da Rafetçi oldu. Daha sonraki seçimlerde ise tam tersi yaşandı ve Emin Demir taraftarlarının büyük bölümü Rafet Vergili’ye oy verdi.

Anlaşılan o ki bir türlü akıllanmayacaksınız…!

Kendi ellerinizle Sayın Vergili’yi 3 dönem belediye başkanı yaparak tarih yazdığınız gibi, önümüzdeki dönemde de bir ilki başaracak ve seçimi 1-1-1 bitireceksiniz?

Neden mi?

Kongrede göreve gelecek ekip Ak Parti’nin % 30’una bile hitap etmiyor. Ayrıca rakiplerinden intikam almak isteyenler psikolojik olarak dışlandıkları camianın en güçlü rakibine oy verirler. Ve de aynı zamanda hain ilan edilmemek için; ” Ne de olsa ittifakız”  savunması yaparlar…!

Yapacak bir şey yok..!

Sayın Vergili’yi anası Kadir Gecesi doğurmuş. Hele birde sizin gibi rakipleri olduktan sonra…!

 

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Mutlu 16 Ocak 2021

      Bence sayin vergiliye haksizlik ediyor sunu yorumuzda karabuk icin calisani karabuklu odullendirir cok guzel isler yapti karabuk icin bir kere karabuk buyuklugunde il belediyeleribe bakin ne kadar borcu var ne kadar yatirim yapmislae ve muhalefet olarak merkezi hukumetten ne kadar destek alabilmisler bence zaten rafet bey 1. Sira milletvekili a dayi olursa ö parti 2 milletveki cikarim sahsi gorusum

      Cevapla