Sen her konuda yetersizsin..!

Bayram tatili bitti. O zaman ne yapıyoruz, gündeme geri dönüyoruz. Bu dokuz günde bir şey öğrendim; BÜROKRATÇIĞIN biri, personellerinden birinin işine ‘yetersiz’ gerekçesiyle son vermiş! Mümkün mü? Elbette mümkün. Bir personel işinde yetersiz olabilir ve bu gerekçeyle iş akdi fesh edilebilir. Ancak işin ilginç olanı, bu kararı veren zat-ı muhteremin her konuda yetersiz olması..! Neden […]

Sen her konuda yetersizsin..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 26 Ağustos 2018 - 6:03 'de eklendi ve 327 Kez Okundu


Bayram tatili bitti. O zaman ne yapıyoruz, gündeme geri dönüyoruz.

Bu dokuz günde bir şey öğrendim; BÜROKRATÇIĞIN biri, personellerinden birinin işine ‘yetersiz’ gerekçesiyle son vermiş!

Mümkün mü? Elbette mümkün.

Bir personel işinde yetersiz olabilir ve bu gerekçeyle iş akdi fesh edilebilir.

Ancak işin ilginç olanı, bu kararı veren zat-ı muhteremin her konuda yetersiz olması..!

Neden mi?

Çünkü bu arkadaş kendi şirketini kuruyor, işini beceremiyor ve belediyeye sözleşmeli mühendis oluyor, yetmiyor Karabük OSB’ye müdür yapılıyor.

Yetersizliği burada da devam ediyor bu beyefendinin..!

Nasıl mı?

Mühendisten, teknikerden ve diğer personelden çay istiyor, getirmeyince savunmalarını talep ediyor, savunmasını yazan personel; “Bunu resmi kayıtlara geçin” deyince de; “Hayır bu bende kalacak” diyor

Peki size, yetersizliğin, yeteneksiliğin, kabiliyetsizliğin ve en önemlisi de acizliğin zirve yaptığı noktayı söyleyeyim mi?

İddialar doğruysa, Karabük OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından bir evrak alınması gerekiyor. Emrindeki personeli “YETERSİZ” gerekçesi ile görevden alan müdür aylarca bu evrakı alamayınca, yönetim kurulu görevden alınan müdürden rica ediyor ve o da kısa bir sürede bakanlıktan evrakı çıkartıyor.

Dahası da var; bu arkadaş göreve geldikten sonra bir tek tapu verilmemiş, bir parsel satılmamış! Ve böyle bir adam Devrek’ten geliyor, hayatını Karabük’e harcamış bir insanın evladını “Yetersiz” gerekçesi ile kapının önüne bırakıyor.

Senin elinde KAPASİTEMETRE mi var be kardeşim! Şayet öyle bir ölçüm aleti varsa önce kendine tut. Ondan sonra da aynanın karşısına geç, ister suratına tükür, ister aynaya..!

Bir ricamda bu memleketi yönetenlere;

Yapmayın, Allah rızası için bu işlere izin vermeyin. Aslanı kediye boğdurmayın. Kendi işini beceremeyen KIÇ’ları, bu şehrin başına BAŞ yapıp, bu kentin çocuklarını onlara yem etmeyin.

Son olarak, bu cesur, objektif ve kahraman BÜROKRATÇIĞA bir tavsiyem var; madem bu kadar yeterlilik hastası bir adamsın, o zaman başta kendin olmak üzere, tüm personelin için bağımsız bir denetim şirketine bir yeterlilik testi yaptır!

Bunları neden söylüyoruz? Belli ki sen nankörün tekisin! Çünkü sen, dağdan gelip bağdakini kovuyor, birilerinin tetikçiliğini yapıyorsun. Zaten şehirdeki haikim görüşte şu; “ O söyleninlere imza atıyor, ondan sorumlu da yönetim kurulu üyesi var..!”

 

YORUMLAR


    0 YORUM