Sektörün gelişmesine öncülük ediyorlar

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın iki yöneticisi hayata geçirdikleri proje ile hayvancılığın gelişmesine öncülük ediyor. Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Pehlivan, hayata geçirdikleri büyükbaş hayvan üreticiliği projesi ile Kastamonu’da hayvancılığın gelişmesine katkı sunuyor. Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Pehlivan, projenin Uruguay’dan […]

Sektörün gelişmesine öncülük ediyorlar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Ağustos 2019 - 14:34 'de eklendi ve 3 Kez Okundu


Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın iki yöneticisi hayata geçirdikleri proje ile hayvancılığın gelişmesine öncülük ediyor.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Pehlivan, hayata geçirdikleri büyükbaş hayvan üreticiliği projesi ile Kastamonu’da hayvancılığın gelişmesine katkı sunuyor.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Pehlivan, projenin Uruguay’dan getirilen 200 Angus buzağısı ile başladığını belirtirken; “İlk olarak kiraladığınız bir ahırda üretime başladık, şimdi ise kendi ahırlarımızı inşa ediyoruz, hedefimiz kapasiteyi kendi modern tesislerimizde 800’e çıkartmak, amacımız  hem insanlarımıza öncülük etmek, hem de şehrimizin ve ülkemizin kırmızı et üretimine katkı sunmak, bu proje ile yalnızca biz kazanmayacağız, çevremize de katkısı olacak, tarımsal üretim yapan çiftçilerimiz içinde bir pazar oluşmuş olacak, bizim dışımızda da ilimiz genelinde birkaç müteşebbisimiz daha bu tür tesisler kurdu, inşaallah sayımız çoğalır ve ülkemiz kırmızı et konusunda dışa bağımlılıktan kurtulur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM