SAKAL BIRAK VERGİLİ..!

Karabük’te yaklaşık 13 gün aradan sonra 27 Mayıs’ta tespit edilen Covid-19 vakasının ardından 18 günde sayı 29’a yükseldi. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 hasta tedavi altına alınırken, 5 hasta ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Ramazan Bayramı öncesi Korona virüs sayısının sıfırlandığı kentte bayramdan sonra özellikle şehir dışından gelenlerle birlikte sayıda artış yaşandı. Karabük İl […]

SAKAL BIRAK VERGİLİ..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 14 Haziran 2020 - 1:12 'de eklendi ve 2.856 Kez Okundu


Karabük’te yaklaşık 13 gün aradan sonra 27 Mayıs’ta tespit edilen Covid-19 vakasının ardından 18 günde sayı 29’a yükseldi. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 hasta tedavi altına alınırken, 5 hasta ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Ramazan Bayramı öncesi Korona virüs sayısının sıfırlandığı kentte bayramdan sonra özellikle şehir dışından gelenlerle birlikte sayıda artış yaşandı.

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 15 gündür her gün yeni vaka tespit edildiğini söyledi. Sarı, “İlimizde hastalık günlerce sıfır vaka ile seyretmişken, son 15 gündür her gün yeni vakalar tespit eder hale geldik. Kontrollü sosyal hayatın kontrolünü kaybetmeyelim, tedbiri elden bırakmayalım lütfen” dedi.

Kentte en son Safranbolu ilçesinde İsmetpaşa Mahallesi Beşgöz Sokak’ta Karona virüs tespit edilmesi nedeniyle sokakta 14 günlük karantina kararı alınmıştı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, aylar öncesinde, başta Safranbolu İsmetpaşa Mahallesi ve Karabük Cumayanı Köyü olmak üzere, Karabük’ün karantinaya alınmasını istemiş, ancak başta İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Vali Fuat Gürel bu teklife sıcak bakmamıştı. Son karantinalardan sonra ise Karabüklüler Vali Gürel ve Sağlık Müdürü Sarı’ya; “Rafet Beyin dediklerini yapmanız için sakal mı bırakması gerekiyor, aylar öncesi dediklerinin hepsi birer birer çıkıyor, bu kafayla daha nereye kadar bu şehri yöneteceksiniz?” sorusunu sormaya başladı.

YORUMLAR


    0 YORUM