Şahin ve Kahveci başlatmıştı

Dönemin Orman Genel Müdürü Osman Kahveci’nin Orman Bakanlığına ait arazileri Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi ve yine dönemin Gençlik ve Spordan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yakın takibiyle çalışmalarına başlanan Keltepe Kayak Merkezi hizmete girdi. Keltepe’ye Kayak Merkezi projesi ilk defa dönemin Gençlik ve Spor İl Müdürü merhum Suat Şafak Arar tarafından gündeme getirilmiş, […]

Şahin ve Kahveci başlatmıştı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 04 Ocak 2020 - 17:32 'de eklendi ve 449 Kez Okundu


Dönemin Orman Genel Müdürü Osman Kahveci’nin Orman Bakanlığına ait arazileri Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi ve yine dönemin Gençlik ve Spordan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yakın takibiyle çalışmalarına başlanan Keltepe Kayak Merkezi hizmete girdi.

Keltepe’ye Kayak Merkezi projesi ilk defa dönemin Gençlik ve Spor İl Müdürü merhum Suat Şafak Arar tarafından gündeme getirilmiş, Karabüklü bürokrat Osman Kahveci’nin Orman Genel Müdürü olmasıyla hız kazanmıştı.

Kahveci Arazileri Tahsis Etti, Şahin Emri Verdi

Türkiye’nin en uzun süre Orman Genel Müdürlüğünü yapan ve bur süre içerisinde Karabük’e birçok hizmetleri olan Osman Kahveci, Genel Müdür olduktan kısa bir süre sonra Orman Genel Müdürlüğüne ait kayak merkezi arazilerini Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne devrini sağlarken, o dönemde Başbakan Yardımcısı olarak hükümette yer alan Mehmet Ali Şahin’de yatırımın başlaması talimatını vermişti.

Kahveci “Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum”

Çalışmaların 2011 Genel Seçimleri öncesi başlatıldığını belirten Orman Eski Genel Müdürü ve Karabük Eski Milletvekili Osman Kahveci,” Ormana ait araziler daha önce bedeli karşılığı devrediliyordu, ancak biz o yönetmelikte bir değişiklik yaptık ve kamuya devirleri bedelsiz hale getirerek bu alanı bedelsiz bir Şekilde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne devrettik. Aday olduğum 2011 Seçimleri öncesinde dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Özak’ı ziyaret ettim. Sayın Bakan bir antrenör görevlendirdi ve 3 yıl boyunca bölgede ölçümler yapıldı. Hocamız 2014 yılında bize geldi ve Keltepe’de 2 bin metre uzunluğunda bir pist yapılabileceğini söyledi. Bizde Mehmet Ali Şahin Beyle birlikte konuyu titizlikle takip ederek 2015 Seçimleri öncesi ihalenin yapılmasını sağladık. Böylelikle şehrimiz bir kayak merkezine sahip oldu, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Türkiye’nin 53. kayak merkezi olan ve hizmete giren Keltepe Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Hafta sonu itibari ile kayak turizmi için hizmete giren 2 bin rakımlı Keltepe Kayak Merkezi’ni ziyaret eden Karabük Valisi Fuat Gürel, tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi. Vali Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile birlikte kayak merkezinde, saatte 2 bin 200 kişi taşıyabilen 61 sandalyeli 873 metre uzunluğundaki telesiyeje bindi.
Kar ezme makinesinin çalışmalarını izleyen Gürel, Keltepe Kayak Merkezi’nin artık hazır hale geldiğini belirterek, “Karabük’ün 2 bin rakımlı Keltepe Dağı’nda yer alan ve turizmde önemli bir destinasyon olması hedeflenen kayak merkezinde çalışmalar tamamlandı. Yeni yılın yağışları ile birlikte 60 santimetreyi bulan kar kalınlığındaki kar ezme makinesinin çalışmalarını yerinde inceledik. Çalışmalarımız tamamlandı, bölge insanlarını artık kayak merkezine bekliyoruz. Zonguldak, Bartın, Karabük hattında böyle bir tesis, sadece Keltepe Kayak Merkezi’nde var. Bizim için önemli bir tesis, önemli bir merkez” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM