“SAFRANBOLU’YA NE YAPTINIZ DA HAYIR DEDİK”

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Safranbolu Belediye Meclisindeki 5 MHP’li üyenin, Belediye Başkanı Elif Köse’nin hizmetlerini engelleyeceğine yönelik iddiaların gerçekleri yansıtmadığını belirten Tunç; “Safranbolu için ne yaptınız da hayır dedik?” diye sordu. MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç’un basın açıklaması şu şekilde; “Safranbolu […]

“SAFRANBOLU’YA NE YAPTINIZ DA HAYIR DEDİK”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 18 Haziran 2020 - 16:10 'de eklendi ve 817 Kez Okundu


MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Safranbolu Belediye Meclisindeki 5 MHP’li üyenin, Belediye Başkanı Elif Köse’nin hizmetlerini engelleyeceğine yönelik iddiaların gerçekleri yansıtmadığını belirten Tunç; “Safranbolu için ne yaptınız da hayır dedik?” diye sordu.

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç’un basın açıklaması şu şekilde;

“Safranbolu Belediye Meclisinde gerçekleşen son derece demokratik seçimlerin ardından yapılan bazı değerlendirmeleri hayret ve ibretle izliyoruz. Partimize mensup 1 Encümen üyesi ve 5 Belediye Meclis Üyesinin Sayın Belediye Başkanının her icraatına muhalefet edeceği ve çalışmalarını engelleyeceğine dair yapılan yorum ve değerlendirmeleri de şiddetle reddediyoruz.

Ayrıca, kıymetli meclis üyelerimizin Safranbolu’ya yapılacak hizmetlere muhalefet edeceğini, Sayın Başkanın çalışmalarını engelleyeceğini iddia edenlere de bu vesile ile şu soruları da sormak isteriz; “12 yıldır uyguladığı yönetim anlayışı ve hayata geçirdiği birbirinden değerli projelerle yalnızca bölgemizde değil, ülke belediyeciliğinde bir yıldız haline gelen değerli büyüğümüz Sayın Rafet Vergili’nin Safranbolu’ya yapmayı önerdiği hizmetlere Karabük Belediye Meclisinde kim hayır oyu vermiştir? Hayırcı meclis üyeleri arasında Safranbolu’da seçimleri kazanan ittifaka mensup isim var mıdır, yok mudur?

İhtisas Komisyonlarının 3’e düşürülmesi konusuna gelince;

Verilen önerge asla, iddia edildiği gibi bir siyasi partiyi yok etmeye yönelik değildir. Belediye Kanununun 21. Maddesi açıktır ve nettir.

Türk Milliyetçileri olarak bu güne kadar otla, çöple uğraşmadık. Sözleşmeli personeller aracılığıyla başka partilerin liderlerine hakaretler yağdırmadık. “Hepimiz aynı gemideyiz, Safranbolu’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun” felsefesiyle hareket ettik ve yalnızca siyasi nezaket istedik. Ancak tüm uyarılarımıza rağmen maalesef aynı yaklaşımı karşı taraftan göremedik.

Bizler; “önce ülkem, sonra şehrim, en son partim” düsturu ile hareket bir davanın neferleri ve ülkemizin en zor dönemlerinde göğsünü ülkesi ve milleti için siper eden bir liderin temsilcileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Safranbolu düşmanı ve hizmet karşıtı çıkartmak isteyenlerin beyhude bir çaba içerisinde olduğunu belirtirken bu vesile ile; “Safranbolu için ne yaptınız da hayır dedik?” sorusunu da sormak isteriz.”

YORUMLAR


    0 YORUM