SAFRANBOLU FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜYOR

Safranbolu bizim gözbebeğimiz. Atalarımızın yalnızca bizlere değil, tüm dünyaya miras bıraktığı bu güzelim şehir hiç şüphesiz ülkemizin de dünyaya açılan pencerelerinden biri. Ancak Safranbolu son yıllarda hiçte hak ettiği şekilde yönetilmedi. Kurtuluş Savaşı’nda bile düşmanın giremediği bu topraklar, şehir bazında İstanbul ile birlikte UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan iki kentten biri olan bu […]

SAFRANBOLU FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Ağustos 2020 - 3:31 'de eklendi ve 2.663 Kez Okundu


Safranbolu bizim gözbebeğimiz. Atalarımızın yalnızca bizlere değil, tüm dünyaya miras bıraktığı bu güzelim şehir hiç şüphesiz ülkemizin de dünyaya açılan pencerelerinden biri.

Ancak Safranbolu son yıllarda hiçte hak ettiği şekilde yönetilmedi. Kurtuluş Savaşı’nda bile düşmanın giremediği bu topraklar, şehir bazında İstanbul ile birlikte UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan iki kentten biri olan bu şehir, sanki bir terör bölgesiymiş gibi kayyumla yönetildi.

Çok şükür o günler geride kaldı. Müzekent’imiz fabrika ayarlarına geri dönüyor. Yapılan son bürokratik atamalarla ilgili topladığımız bilgiler ise bizleri daha da umutlandırıyor.

İlçenin yeni Kaymakamı Sayın Mehmet Türköz bölgeye yabancı değil. Daha önce Tosya Kaymakamlığı yapmış Sayın Türköz bölgemizin dinamiklerine hâkim bir isim. Sayın Kaymakamın hâkim olduğu bir diğer nokta ise Safranbolu için lokomotif sektör olan turizm. Sayın Türköz’ün ülkemizin turizm alanında önemli merkezlerinden biri olan Didim’de edindiği tecrübeleri Safranbolu’da hayata geçireceğine ve ilçemizin değerlerine değer katacağına yürekten inanıyoruz.

Yaptığımız araştırmalarda Sayın Kaymakam ile ilgili bir nokta daha dikkatimizi çekti. O da eğitime ve eğitim projelerine verdiği önem.

Sayın Kaymakamımız artık Didim’deki gibi Zeytin Festivali yapmayacak. Ancak deneyimleriyle geçmişi çeyrek asıra yaklaşan Altın Safran Belgesel Film Festivaline öncülük edecek…

 

Gelelim ilçenin yeni Emniyet Müdürü Sayın Bülent Yeşilyurt’a;

Şehit aileleri adına lokma dağıtıp, şehit çocuklarını mutlu etmek için 7/ 24 çalışacak kadar vatansever,

Topladığı kâğıtları doldurduğu arabasını devirip altında kalan minik yavruyu görünce oğlunu tıraş ettirdiği berberden fırlayıp, onunla birlikte kağıtları arabaya dolduracak kadar mütevazı,

Korona sürecinde sokak hayvanlarını unutmayacak kadar hayvansever,

Avcılar esnafının; “Makamının altında ezilmemiş koca yürekli adam” cümleleriyle tanımladığı bir yiğit adam…

Kısacası bugün Safranbolu’da; kırmızı çizgileri olan, milli konularda son derece hassas, daha önceki görev yerlerinde “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesiyle görev yapan, halkı ezen değil kucaklayan, devletin sıcak ve şefkatli ellerini yalnızca vatandaşına değil, hayvanlara da hissettirmek için var güçleriyle çalışan iki değerli isim göreve başladı.

Bizlere düşen, tüm Safranbolu ve Karabük olarak onlara destek olmak.

Hoşgeldiniz…

Görevlerinizde sonsuz başarılar dileriz.

Allah yar ve yardımcınız olsun…

YORUMLAR


    0 YORUM