SABRİ DEDE EVSİZ KALDI

Bartın’ın Derbent köyünde yaşlı bir adamın tek başına yaşadığı evde yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede tamamını sardığı ev kullanılamaz hale gelirken talihsiz vatandaş komşuları tarafından kurtarıldı. Bartın’ın Derbent köyünde yalnız yaşayan 83 yaşındaki Sabri Yavuz’un oturduğu tek katlı evde yangın çıktı. Akşam saatlerinde dumanları ve alevleri gören komşular durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar […]

SABRİ DEDE EVSİZ KALDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Aralık 2020 - 22:03 'de eklendi ve 21 Kez Okundu


Bartın’ın Derbent köyünde yaşlı bir adamın tek başına yaşadığı evde yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede tamamını sardığı ev kullanılamaz hale gelirken talihsiz vatandaş komşuları tarafından kurtarıldı.

Bartın’ın Derbent köyünde yalnız yaşayan 83 yaşındaki Sabri Yavuz’un oturduğu tek katlı evde yangın çıktı. Akşam saatlerinde dumanları ve alevleri gören komşular durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, 112 ve jandarma ekipleri sevk edildi. Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerin 2 itfaiye aracı ve 1 su tankeri ile müdahale ettikleri yangın söndürülerek kontrol altına alındı. Köyde yaşayan vatandaşlarda yangının söndürülmesi için seferber olarak itfaiye erlerine yardımcı oldu.

Köy Muhtarı Remzi Çakır yangında can kaybı ve yaralanma olmadığını ifade ederken, “Bana telefon geldi. Yangın var dediler. Hemen geldik baktık ki evin yarısı yanmış. Şükür Allah’a can kaybı yok ” diye konuştu.
Evi yanan yaşlı adamın komşuları tarafından evden çıkarıldığı ve yangını yara almadan atlattığı öğrenildi. Yangının değiştirilen soba kovasındaki kıvılcımlar nedeniyle çıktığı iddia edildi. Yangına ilişkin soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM