Recep Sami Yazıcı

İşadamı Recep Sami Yazıcı 1951 yılında Karabük’te doğdu. Temeli, 1949 yılında Karabük’te faaliyete geçen bir haddehane ile atılan Diler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Recep Sami Yazıcı, büyük emek verdiği şirketini zaman içinde üretim bünyesinde bulunan entegre demir çelik tesislerinin yanı sıra, dış ticaret, denizcilik, inşaat, taahhüt, enerji, tekstil ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketleriyle […]

Recep Sami Yazıcı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Haziran 2019 - 6:39 'de eklendi ve 4.885 Kez Okundu


İşadamı

Recep Sami Yazıcı 1951 yılında Karabük’te doğdu.

Temeli, 1949 yılında Karabük’te faaliyete geçen bir haddehane ile atılan Diler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Recep Sami Yazıcı, büyük emek verdiği şirketini zaman içinde üretim bünyesinde bulunan entegre demir çelik tesislerinin yanı sıra, dış ticaret, denizcilik, inşaat, taahhüt, enerji, tekstil ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketleriyle ülkenin büyük gruplarından birisi haline getirdi.
Körfez Denizcilik, Cornelia De Luxe Resort Hotel gibi tanınmış firmaların sahibi olan Yazıcı, Beşiktaş Kulübü’nde  1990, 1992, 1998 dönemlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve İkinci Başkanlık görevlerinde de bulundu.

Yazıcı’nn başkanı olduğu Diler Holding’e bağlı şirketler şöyle: “Diler Demir Çelik Endüstri A.Ş, Yazıcı Demir Çelik End. Tic. AŞ, Körfez Denizcilik ve Ticaret AŞ, Diler Ahşap, Mimsan İnşaat ve Montaj Sanayi A.Ş, Diler Ahşap Pazarlama Sanayi Ticaret AŞ, Diler Dış Ticaret A.Ş, Diler Yatırım Bankası A.Ş, Cornelia De Luxe Resort Hotel, Cornelia Diamond Golf Resort &Spa, Cornelia Golf Club, Hereke Limanı, İskenderun Limanı, Resa Demir Sanayi Ticaret A.Ş, Eti Endüstri ve Ticaret A.Ş, Genelteks Tekstil Ürünleri ve Ticaret A.Ş, Atlas Enerji Ürünleri ve Ticaret A.Ş.”

Recep Sami Yazıcı, 31 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti.

YORUMLAR


    0 YORUM