Rakiplerine Azap vermeye devam ediyor!

Türk Çoban Köpekleri Derneği tarafından düzenlenen yarışmada Karabüklü Azap 3’üncü kez Türkiye Şampiyonu oldu. Karabük’ün seçkin firmalarından biri olan Eliz Pastanelerinin genç yöneticilerinden biri olan Hakan Tam’ın yetiştirdiği Anadolu Çoban Köpeği Azap alanında zirveyi kimseye bırakmıyor. Daha önce Genç Erkekler Kategorisi’nde 2 kez Türkiye Şampiyonu olan Azap, Yetişkin Erkekler Kategorisi’nde de bu başarısını tekrarlamayı sürdürdü. […]

Rakiplerine Azap vermeye devam ediyor!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:56 'de eklendi ve 432 Kez Okundu


Türk Çoban Köpekleri Derneği tarafından düzenlenen yarışmada Karabüklü Azap 3’üncü kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Karabük’ün seçkin firmalarından biri olan Eliz Pastanelerinin genç yöneticilerinden biri olan Hakan Tam’ın yetiştirdiği Anadolu Çoban Köpeği Azap alanında zirveyi kimseye bırakmıyor.

Daha önce Genç Erkekler Kategorisi’nde 2 kez Türkiye Şampiyonu olan Azap, Yetişkin Erkekler Kategorisi’nde de bu başarısını tekrarlamayı sürdürdü.

Yetişkin Erkekler Kategorsi’nde, yaklaşık 40 köpek arasında 1’inci olan 28 aylık Azap’ın yetiştiricisi Hakan Tam; “ Anadolu Çoban Köpeği terimi yanlış anlaşılıyor, bu ırkın Kangal ya da Aksaray Malaklısı olduğu düşünülüyor, halbu ki Anadolu Çoban Köpeği’de, diğer iki cins gibi özel bir ırk, biz Azap’ı tamamen kendi imkanlarımızla yetiştirdik, annesi de, babası da bizim ailemize ait” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR


    0 YORUM