Rafet Bey zıpzıpı çoktan kurdu!

Karabük’te son derece sert bir seçim geçiyor. İttifak ruhu filan hak getire. Propaganda en amansız şekilde devam ediyor.  İsterseniz birkaç yönden biraz analiz yapalım ve doğal olarak önce listelerden başlayalım; Ak Parti tabanından birçok isim şu soruları soruyor; Bu listenin gerek Karabük’e, gerek parti tabanına tam anlamıyla hitap ettiğini kim söyleyebilir? Listeler hazırlanırken şehrin dinamikleri […]

Rafet Bey zıpzıpı çoktan kurdu!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 03 Mart 2019 - 19:05 'de eklendi ve 339 Kez Okundu


Karabük’te son derece sert bir seçim geçiyor. İttifak ruhu filan hak getire. Propaganda en amansız şekilde devam ediyor.

 İsterseniz birkaç yönden biraz analiz yapalım ve doğal olarak önce listelerden başlayalım;

Ak Parti tabanından birçok isim şu soruları soruyor;

Bu listenin gerek Karabük’e, gerek parti tabanına tam anlamıyla hitap ettiğini kim söyleyebilir?

Listeler hazırlanırken şehrin dinamikleri ne kadar dikkate alındı?

Listede geçmiş yönetimlerde görev yapmış kaç isim var?

Mevcut Belediye Meclis Üyelerinden bir kişi dahi neden listede yok?

Bu partiye gönül ve emek verenler neden dışlanıyor?

AK Parti’nin bu handikaplarına karşın, MHP listesi ise gerek parti tabanından, gerekse de seçmenden büyük teveccüh görüyor. Çünkü şehrin büyük bir bölümünü kapsıyor ve kucaklıyor.

Kimler mi var listede?

Kontenjan adayı; Ak Parti’nin en parlak dönemlerinin Merkez İlçe Başkanı, köklü bir ailenin çocuğu, başarılı bir işadamı KEMAL KARADENİZ

1.Sıra Adayı; hem parti tabanına, hem iş dünyasına, hem de Karadeniz camiasına hitap eden deneyimli bir siyasetçi olan AHMET ARSLAN

4.Sıra adayı; başta 200 Evler ve iş dünyası olmak üzere, geniş bir kitlenin Seher Ablası, gerçek bir yardımsever SEHER BERKER.

Eskipazar ve hukuk camiasına hitap eden MUHSİN NAMAL

İş Dünyasının temsilcileri; FATİH ÇAPRAZ-CENK GEDİKOĞLU-MUSTAFA SARIOĞLU-İDRİS KUL ve ALİ GÜNDÜZ

Kent Konseyi Başkanı KAZIM ÖZCAN

Karabük’ün Celal Hocası CELAL YÖRÜR, Bülent Ağabeyi BÜLENT TORAMAN..

Bu şehrin en önemli dinamikleri olan KARDEMİR ve Özçelik-İş Sendikası gibi iki değerli kurumu temsilen; HARUN CEBECİ-TAŞKIN YILMAZ-ABDULLAH KÜÇÜKTEPE ve ŞAHİN BİÇİM gibi isimler…

Ve en önemlisi de; rakip mevcut meclis üyelerinin tamamını liste dışı bırakmışken, sergilenen büyük bir vefa örneği ve geçmiş dönem görev yapan isimlerin büyük bölümünün yeniden listede yer alması.

Teşkilat performanslarına gelecek olursak;

Ak Parti teşkilatlarının ve parti tabanının planlı ve programlı bir şekilde çalıştığını söylemek sanırız biraz iyimserlik olur. Çünkü taban adayına güvenmiyor, inanmıyor, savunamıyor. Hatta işyerlerinden adaylarının fotoğrafını indiren partililer bile var. Kaldı ki bu durum, Belediye Meclis Aday Adaylığı başvuru sürecinin normal süresinde, 31 kişilik meclis için yalnızca 27 kişinin başvurmasıyla da net bir şekilde görüldü.

Buna karşın MHP’de durum tam tersi. Adayına sahip çıkan bir parti tabanı ve teşkilatı, onu bir dakika dahi yalnız bırakmayan İl Başkanı, İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, planlı ve programlı bir şekilde yürütülen seçim kampanyası.

Projelerde ise büyük bir uçurum var.

Rafet Bey; “Eflani’ye uluslararası havaalanı” diyor,

Burhanettin Bey, üniversitenin tepesine, uçakların ineceği ama kalkamayacağı( kendi ifadesi) Uçuş Eğitim Pistinde ısrar ediyor.

Rafet Bey; Sağlık Tarama Merkezinden bahsediyor, Burhanettin Hoca aşevi açıyor.

Rafet Bey; 350 bin metrekarelik Kanyonpark’ı yarılamış, Burhanettin Bey Zıp-Zıp Projesi açıklıyor.

Aday performanslarına gelecek olursak;

Rafet Bey zıpzıpı çoktan kurmuş..!

Vurdukça zıplatıyor. Bir açıklama ile gündemi belirlerken, rakibin bir haftası o açıklamaya cevap yetiştirmekle geçiyor.

Ve en önemlisi de inandırıcılıkta aralarında büyük bir uçurum var.

Çünkü Rafet Bey; “Ben şunu yapacağım” dediğinde; “Evet, yaparım derse yapar, çünkü geçmişte dediklerini yaptı” deniyor, Hoca bir proje açıkladığında ise; “ Madem açıkladığı projeleri hükümet desteği ile yapacakmış, 3 yıllık vekilliği döneminde 1 tanesini dahi neden yapmamış?” sorusu soruluyor.

Tüm bunların ışığında ne mi olur?

Fark olur..!

Başta Ak Parti tabanı olmak üzere, Karabük halkı koyun değildir. Bu şehir yeri geldiğinde hükümetlere meydan okumuş bir şehirdir.

En önemlisi de Karabük halkı vefalıdır.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Ramazan özdemir 3 Mart 2019

      Açık ara Rafet vergili sözünün eri ezer geçer rektör ne verdi Karabük e hükümet rafetin karşısına çıkartacak adam bulamadı

      Cevapla