Provokatör gitti Karabük’e huzur geldi!

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın meydanlardan çekilmesinin ardından Karabük’e huzur geldi. Özellikle Ak Parti Belediye Meclis listesinin, Karabük Belediye Meclisinde çoğunluğu kazanmasının ardından sonucu merakla beklenen ilk toplantı tam anlamıyla huzur içerisinde geçti. MHP, Ak Parti ve İYİ Parti oybirliği ile sonuca ulştı. Cumhur İttifakının iki partisi Ak Parti ve MHP arasındaki ilk […]

Provokatör gitti Karabük’e huzur geldi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 11 Nisan 2019 - 1:01 'de eklendi ve 531 Kez Okundu


Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın meydanlardan çekilmesinin ardından Karabük’e huzur geldi. Özellikle Ak Parti Belediye Meclis listesinin, Karabük Belediye Meclisinde çoğunluğu kazanmasının ardından sonucu merakla beklenen ilk toplantı tam anlamıyla huzur içerisinde geçti. MHP, Ak Parti ve İYİ Parti oybirliği ile sonuca ulştı.

Cumhur İttifakının iki partisi Ak Parti ve MHP arasındaki ilk yakınlaşma bir gün önceki İl Genel Meclisi seçimlerinde gerçekleşti. Ak Parti İl Başkanı Avukat İsmail Altınöz ve MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar bir masada buluştu ve MHP’li 4 üye Ak Parti Teşkilatı tarafından belirlenen İl Genel Meclis Başkan Adayına oy verdi.

Cumhur İttifakının iki il başkanının adlığı bu işbirliği kararı Belediye Meclisi’nde de sürdü ve herhangi bir kriz yaşanmadan seçimler sonuçlandı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında Karabük Belediyesi ilk Meclis Toplantısını Karabük Belediyesi Kent Meydanı Nikâh ve Konferans Salonunda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan yeni dönemin ilk toplantısında üyelerin görev dağılımları yapıldı.

Meclis üyeleri arasından gizli oy ile yapılan seçim sonrası 1. Meclis Başkanvekilliğine Sait Aygün, 2. Meclis Başkanvekilliğine Celal Yörür seçilirken; Kâtip Üyeliğine Koray Gümüş ve Harun Cebeci asil, Şemsettin Yakut ve Kazım Çamlı ise yedek üye olarak seçildi. Belediye Encümeninde görev alacak isimler ise Fatih Çapraz, Osman Köşker ve Hüseyin Erik oldu.

Toplantıda; İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonları da oluşturuldu. Plan ve Bütçe Komisyonuna Ahmet Arslan, Kazım Özcan, Cemal Aybakır, Muhammed Kaya ve Mehmet Üstündağ seçilirken, İmar Komisyonunda ise Ömer Sürmen, Samed Salt, Harun Cebeci, Dursun Armağan ve Kenan Karabacak seçildi.

Karabük Çevre Hizmetleri Birliği (KARÇEV) üyeliğine Taşkın Yılmaz ve Mesut Alıcı asil, Saime Öksüzoğlu yedek, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği üyeliğine ise Şemsettin Yakut, Orhan Ünal asil, Hülya Uğur ile Seher Berker’de yedek üye olarak seçildi.

YORUMLAR


    0 YORUM