PROBLEM NE Mİ?

İl Genel Meclisi tek kelime ile paramparça! Sayısal çoğunluğa bakıldığında; “Ne olabilir ki, Ak Parti ezici bir çoğunlukla meclise hâkim” denilebilir. Zaten problem de burada..! Problem ne mi? Kendi içerisinde Teoman’dan ‘Paramparça’ şarkısını söylüyor olmaları..! Sayın Büyükçüler var, Cumhurcular var, Altınöz’cüler var, ‘Biz partiliyiz, bizim kimseyle işimiz olmaz’ diyenler var. Kısacası var oğlu var..! Tabi […]

PROBLEM NE Mİ?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Eylül 2020 - 4:07 'de eklendi ve 7.016 Kez Okundu


İl Genel Meclisi tek kelime ile paramparça! Sayısal çoğunluğa bakıldığında; “Ne olabilir ki, Ak Parti ezici bir çoğunlukla meclise hâkim” denilebilir. Zaten problem de burada..!

Problem ne mi?

Kendi içerisinde Teoman’dan ‘Paramparça’ şarkısını söylüyor olmaları..!

Sayın Büyükçüler var,

Cumhurcular var,

Altınöz’cüler var,

‘Biz partiliyiz, bizim kimseyle işimiz olmaz’ diyenler var. Kısacası var oğlu var..!

Tabi kriz Cumhur İttifakı genelinde değerlendirildiğinde daha da büyük..!

Neden mi?

Çünkü ittifakın diğer kanadında da; “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın, benim dediğim bir iki akrabamı sağa sola yerleştirsinler de, gerisi beni ilgilendirmez” diyen, İl Genel Meclisi Üyelerine; “Onlar bize belediyeyi bıraktı, bizde onlara İl Genel Meclisini bırakmalıyız” şeklinde empozelerde bulunan bir il başkanı var!

Tabi bu arada Ak Parti belediyeyi kendilerine nasıl bırakmış onu da sorgulamak gerekir!

3 encümenin 2’si Ak Partili olacak ve Ak Parti belediyeyi MHP’ye bırakmış olacak!

 

Bizim tanıdığımız Sayın Rafet Vergili’nin zaten böyle kompleksleri hiç olmadı. İlk dönem 5 meclis üyesi olan Demokrat Parti’ye 1 encümen verdi. İkinci dönem ise çoğunlukta olmasına rağmen encümende Ak Parti’li bir üye yer aldı.

Kısacası MHP İl Başkanı saçmalıyor..!

En son saçmalığı ise; Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin: “Mehmet Ali Şahin KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı olsun” fikrine sessiz ve duyarsız kalıp: “ Mustafa Ünal ve Mehmet Mescier çok uygun olur” açıklamasıydı.

Sayın İl Başkanının yaptığı bu açıklamadan bir gün sonra BRTV ekranlarında çıktığı yayında Sayın Vergili önerisinin arkasında durdu; “Mehmet Ali Bey bir değerdir, isteyen yararlanır, isteyen yararlanmaz” dedi. Sanırız bu cümle İl Başkanına bir kapaktı!

Kişisel kin ve ihtirasla siyaset yapılmaz!

Siz, birileri kurduğunuz hastaneyi elinizden aldı diye birilerine karşı açıklama yapamazsınız. Çünkü Mehmet Ali Bey, sizin elinizden hastaneyi alan adamların yerine gelmeyecek!

Dolmuşuz anlaşılan. Konumuz İl Genel Meclisi idi çünkü!

Çok net bir ifade kullanabilirim; Ak Parti’li üyeler serbest bırakılsın, mevcut başkan 5 OY ALAMAZ..!

Geçenlerde Ovacık’taki konuyu kaleme aldık.

İl Genel Meclisi ve Özel İdare bir program yapıyor.

İlçenin İl Genel Meclis Üyeleri kendilerine verilen kontenjana göre öncelikli olarak grup yollarını tercih ediyor. Tabi bu arada, evinin, kümesinin önünü asfalttırma peşinde olan kurnaz muhtarlar var!

İl Genel Meclis Üyelerinden yüz bulamayınca vekillere koşuyorlar..!

Vekil Bey de, İl Genel Meclis Başkanını ve motorize ekibin kıymetli isimlerinden biri olan Genel Sekreteri alıp köye gidiyor ve boy boy fotoğraf çektiriyor! İl Genel Meclis Üyeleri de; “Vekiller encümenlik yapıyor, bize ne gerek var” diyor ve oraya gitmiyor!

Tabi bu durum ilk ve son değil!

Bundan kısa bir süre sonra ikinci bomba Eskipazar’da patlıyor!

Orada da program yapılmış. Lakin o ilçede de bir diğer vekilin Gerede İmam Hatip Lisesi’nden bir arkadaşı var ve köye senede birkaç gün geliyor. Ancak ne hikmetse o vekilde grup yolları dururken, sınıf arkadaşının köyüne asfalt yaptırıyor!

Ayıp olmuyor mu?

Yıllarca siz cami kürsülerinden; haktan, adaletten, devlet malını düzgün kullanmaktan bahsetmediniz mi?

Gerçi siz onlardan bahsedeli yılar geçti! Çünkü memuriyet hayatınız diplomatlıkla geçti ve büyük bir ihtimal okulda öğrendiklerinizi unuttunuz!

İşin özeti şu; Karabük İl Genel Meclisinin programını dışarıdan bozan yok. Programı bozanlar vekiller..!

Neden mi?

Merkezi hükümetten zırnık kopartamayan acizler, İl Genel Meclisi yatırımlarıyla vekilcilik oynuyor!

Ama o zamanda vekil değil, İl Genel Meclisi Üyesi oluyor sunuz!

 

YORUMLAR


    0 YORUM