ONUN İKİ DOKTORU VAR..!

Gündem MHP İl Kongresi. Kulisler bir hayli haraketli. Hemen her gün birileri bize; “Bugün filanca Genel Merkeze gitmiş ve işi bitirmiş, haberin var mı?” diye soruyor. Bizde diyoruz ki; “Gidebilir, Genel Merkeze gidince ne oluyor?” Adı üzerine, Genel Merkez… Genel Merkez koskoca bir bina. Girişte güvenlik var, az ileride çaycı var, üst katta memurlar var. […]

ONUN İKİ DOKTORU VAR..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 04 Kasım 2020 - 2:16 'de eklendi ve 3.944 Kez Okundu


Gündem MHP İl Kongresi. Kulisler bir hayli haraketli. Hemen her gün birileri bize; “Bugün filanca Genel Merkeze gitmiş ve işi bitirmiş, haberin var mı?” diye soruyor. Bizde diyoruz ki; “Gidebilir, Genel Merkeze gidince ne oluyor?”

Adı üzerine, Genel Merkez…

Genel Merkez koskoca bir bina.

Girişte güvenlik var, az ileride çaycı var, üst katta memurlar var. Kısacası var oğlu var..!

Biz size bir şey söyleyeyim mi; koltuğa uzanan yol Genel Merkezi ziyaretten geçseydi, Sayın Rafet Vergili aday bile olamazdı. Çünkü MHP’de politika yapıp da, Genel Merkezi en az ziyaret eden isim Sayın Vergili’dir. Buna rağmen, Genel Merkeze gittiğinde hiçbir ricası kırılmayan, Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin bir dediğini iki etmediği insanda Sayın Vergili’dir. Onun için önemli olan Genel Merkeze gitmek değil, muhatap alınmak, dinlenmek ve söylediklerinin karşısında bir cevap alabilmektir.

Hayallerini yazmakla meşhur büyüklerimize bir tavsiyemiz var; sanırız bu sıralar çok fazla hayal kuramıyor ve bu nedenle birilerinin hayallerini yazıyorsunuz. O zaman biz size net bir şekilde söyleyeyim ve sizin göreceğiniz şekilde büyük harflerle yazayım;

KARABÜK İL KONGRESİNE YA YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN SADİR DURMAZ GELİR, YA DA İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN MEHMET BÜLENT KARATAŞ. VE DE KONGREYE TEK LİSTE İLE GİDİLİR…!

KALDI Kİ, BU GÜNE KADAR GERÇEKLEŞEN MHP İL VE İLÇE KONGRELERİNİN KAÇ TANESİ 2 ADAYLI OLMUŞ, YA DA OLMUŞ MU?

Ya Allah aşkına; kendisini siyaset dehası zanneden zat-ı muhteremler, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Neden delikanlı gibi kendiniz ortaya çıkıp aday olmayı tercih etmiyorsunuz da, birilerini ortaya sürmeye çalışıyorsunuz?

Sayın Rafet Vergili; size benim odamda ‘ Sen aday ol” dediğinde, “Hayır benim çalışmaya ihtiyacım var’ deyip, İYİ Parti’nin Kurucu İl Başkanını, Belediye Başkan Adayını ve Milletvekili Adayını MHP’ye aday olarak önermediniz mi?

Ve aynı şekilde 2014 Yerel Seçimleri öncesi liste bahanesiyle partiyi baltalamaya çalışanlar, listelerin İl Seçim Kuruluna verilmesine dakikalar kala suni gündemlerle partiyi krize sürüklemeye çalışanlar..!

İlginç bir durum var!

Eskiden birbirinizi yiyordunuz, ancak ne hikmetse şimdi kuzu sarması olmuşsunuz! Vatanına ve milletine bağlı her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Genel Merkeze gidebilir. Hatta Sayın Genel Başkan’la da görüşebilir. Ancak bu durum sizin icazet aldığınız anlamına gelmez. Onun için insanları boş hayallerle maceraya sürüklemeye çalışmayın.

Gelelim parti-sendika ilişkilerine;

Sayın Rafet Vergili çok net..!

Aynen şunları söyledi; “Ben bu şehrin Belediye Başkanı olarak ülke genelindeki her hangi bir STK’’nın başkanlığına aday olacak her Karabük’lüyü siyasetine ve partisine bakmaksızın sonuna kadar desteklerim. Ancak sırf şahsi emelleri uğruna kimsenin benim partimi dizayn etmesine de müsaade etmem, kim nereye aday olacaksa gitsin orayı dizayn etsin, benim partimi değil..” dedi.

Kısacası olay bitmiş…!

Anlaşılan o ki Sayın Vergili doktor kontrolünde siyaset yapmaya devam edecek.

Onun iki doktoru var; biri Doktor Âdem Kar, diğeri Doktor Sayın Devlet Bahçeli…!

Girilen seçimlerde belirlenen adaylar elbette önemli. Lakin bu adayları belirleyen başkanlarda bir o kadar önemli.

Severiz sevmeyiz, eleştirir ya da överiz, lakin Sayın Adem Kar’ı asla başarısız kabul edemeyiz.

4 belediye ve 4 İl Genel Meclis Üyesi…

Buna karşılık Ak Parti’nin 812 oyla 2 belediyesi…!

Ha bu arada; yönetimin en az % 50’si değişir ve bu sefer listeyi hainler değil patron hazırlar..!

YORUMLAR


    0 YORUM