“ONU AYRI BİR DERS OLARAK OKUTMAK GEREKİR”

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 6 Aralık 1997’de hayatını kaybeden Özçelik-İş Sendikasının efsanevi lideri Metin Türker’i vefatının 23. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Değirmenci; “Sendikamız için, Türk sendikal yaşamı ve Karabük için ortaya koydukları için ve bizlere miras olarak bıraktığı değerler için bir kez daha minnetle anıyor, kendisine […]

“ONU AYRI BİR DERS OLARAK OKUTMAK GEREKİR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Aralık 2020 - 19:42 'de eklendi ve 22 Kez Okundu


Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 6 Aralık 1997’de hayatını kaybeden Özçelik-İş Sendikasının efsanevi lideri Metin Türker’i vefatının 23. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Değirmenci; “Sendikamız için, Türk sendikal yaşamı ve Karabük için ortaya koydukları için ve bizlere miras olarak bıraktığı değerler için bir kez daha minnetle anıyor, kendisine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum”  dedi.

Yaşanan Covid-19 virüs salgını ve sokak çıkma yasakları nedeniyle Özçelik-iş Sendikası eski Genel Başkanı Türker’i, bu yıl mezarı başında anamayacaklarını kaydeden Değirmenci, “Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz zorlu koşullar nedeniyle mezarı başında yâd edemediğimiz liderimiz Metin Türker’in vefatının üzerinden yıllar geçmesine rağmen bizler, yine bugün uzaktan da olsa onu hayırla, dualarla yâd ediyoruz. Onu, hayırla yâd etmemizi sağlayan şey ise bizlere bıraktığı o değerli emanetleridir. Birbiri ardına geçen yıllar, bizlere, insanların gelip geçici olduğunu fakat geride bıraktığı eserleriyle kalıcı olabileceğini gösterdi” diye açıklamada bulundu.

“Örnek insan, liderimiz Metin Türker, ülkemizin ve Karabük’ün çok zor zamanlardan geçtiği dönemde sahneye çıkarak, elini taşın altına koymuştur” diyerek Türker’in sendikal anlayışına da değinen Genel Başkan Değirmenci,  “O günkü şartlarda aldığı kararlar ve attığı adımlar onu bugün bir kere daha haklı çıkarmıştır. Şimdilerde, ülkemiz ekonomisinin lokomotif bir kuruluşu olan ve binlerce kişiye istihdam sağlayan KARDEMİR’i, o dönem tabir-i caizse ipten almıştır. Sadece işçilerin değil, tüm halkın desteğini alarak, sendikacılık nasıl yapılır, bir sivil toplum örgütü nasıl olunur, herkese göstermiştir. Sevgili Genel Başkanımız Türker, o dönem, ekmek kapısına, işyerine nasıl sahip çıkılır herkese göstermiştir. Eğer ki sendikacılığın bir okulu olsaydı, onu ayrı bir ders olarak okutmak gerekirdi. Bizlere emaneti olan Özçelik-İş Sendikası, bugün çalışma hayatında önem bir sivil toplum kuruluşu olma özelliğini sürdürüyor. Bugün, biz de onun bizlere emanet ettiği bayrağı hakkıyla taşıyarak, geride bıraktığı değerleri kendimize ilke edinerek, yolumuza devam ediyoruz. Haklı mücadelesiyle yalnız bizlere değil, tüm sendikal yaşamın içinde yer alanlara örnek olan Metin Türker’i bir kez daha hayırla yâd ediyor, kıymetli ailesine, sevenlerine başsağlığı, kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM