ÖNCE AÇIĞA ALDILAR SONRA ANLAŞARAK GÖNDERDİLER

15 gün önceki Yönetim Kurulu Toplantısında İç Denetici Mehmet Abanoz’un raporu doğrultusunda görevden alınan KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan, dün yapılan toplantıda ise anlaşmalı olarak görevden alındı. İddialara göre 15 gün önceki KARDEMİR Yönetim Kurulu hareketli dakikalara sahne oldu. İç Denetici Mehmet Abanoz hazırladığı raporda, KARDEMİR Genel Müdürünün yetkisi dışında tasarruflar uyguladığını ve bu nedenle […]

ÖNCE AÇIĞA ALDILAR SONRA ANLAŞARAK GÖNDERDİLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 03 Temmuz 2020 - 12:51 'de eklendi ve 1.711 Kez Okundu


15 gün önceki Yönetim Kurulu Toplantısında İç Denetici Mehmet Abanoz’un raporu doğrultusunda görevden alınan KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan, dün yapılan toplantıda ise anlaşmalı olarak görevden alındı.

İddialara göre 15 gün önceki KARDEMİR Yönetim Kurulu hareketli dakikalara sahne oldu. İç Denetici Mehmet Abanoz hazırladığı raporda, KARDEMİR Genel Müdürünün yetkisi dışında tasarruflar uyguladığını ve bu nedenle şirketin zarara uğradığını iddia etti. Bunun üzerine Yönetim Kurulu Başkanvekili Ömer Faruk Öz, Genel Müdür Soykan’ın üzerine yürüdü, hakaretler yağdırdı ve toplantıdan kovdu. Yaşanan bu hareketli dakikaların ardından Yönetim Kurulu, Hüseyin Soykan’ın icraatlarının detaylı bir şekilde incelenmesi ve soruşturmanın selameti açısından Genel Müdürün açığa alınmasına karar verdi.

Dün yapılan KARDEMİR Yönetim Kurulu Toplantısında ise olay yeni bir boyut kazandı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, Genel Müdür Hüseyin Soykan’ın görevine anlaşmalı olarak son verilmesi yönünde bir önerge verdi. İlgili önerge Osman Kahveci dışındaki bağımsızlar ve Yolbulan ailesine mensup yönetim kurulu üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Böylelikle İç Denetici Mehmet Abanoz’un raporuna göre şirketi zarar uğrattığı iddia edilen Genel Müdüre tazminat hakkı doğdu.

Yaşanan bu gelişme; “Ya Ankara’dan bazı ağabeyler arayıp, verin tazminatını gönderin dedi, ya da Soykan sağda solda’ Şirketi zarar uğrattığı iddia edilen uygulamaları ben kafama göre yapmadım, filanca yap dedi bende yaptım2 şeklinde konuştu ve ortaya bu tablo çıktı” yorumlarına neden oldu.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Manifesto 3 Temmuz 2020

      Şükrü Bey, 3. bir seçenekte genel müdürün şirketi uğrattığı zararın cebine girdiği filancanın, genel müdürü toplantıdan kovan arkadaşlara bu cebe giren bize çok geliyor hadi kirisalim demeside olabilir. Ama ne olursa olsun eğer tazminatlı gönderiliyorsa ortada zarar yok demektir hazırladığı saçma raporla bu durumu hazırlayan Abanoz istifa etmelidir. Masum bir adamı hakaretle toplantıdan kovan ömer faruk öz özür dilemelidir. Ya da dünki önergeye olur diyen tüm yöneticiler hissedarlara, şehre çalışana şirketin parasını peşkeş çekmekten hesap vermelidir.Degil mı Ömer bey, hissedarın hakkı diye atıp tutuyordun, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

      Cevapla