Ödüllü lakerda yarışması

 Sinop’ta ödüllü lakerda yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmaya Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, vatandaşlar ve yarışmacılar katıldı.  Yarışmada, Sinop’a özgü geleneksel müzikler eşliğinde lakerda tadımları gerçekleşti. Renkli görüntülere sahne olan ödüllü lakerda yarışmasında tadımı gerçekleştirilen lakerdalar vatandaşların beğenisine sunuldu. 31 yarışmacının katıldığı yarışmada, Kültür Turizm Derneği Üyesi Burhan […]

Ödüllü lakerda yarışması
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 16 Aralık 2018 - 18:01 'de eklendi ve 321 Kez Okundu


 Sinop’ta ödüllü lakerda yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmaya Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, vatandaşlar ve yarışmacılar katıldı. 
Yarışmada, Sinop’a özgü geleneksel müzikler eşliğinde lakerda tadımları gerçekleşti. Renkli görüntülere sahne olan ödüllü lakerda yarışmasında tadımı gerçekleştirilen lakerdalar vatandaşların beğenisine sunuldu. 31 yarışmacının katıldığı yarışmada, Kültür Turizm Derneği Üyesi Burhan Levend, balıkçı Recep Batmaz, gurme Süreyya Üzmez, Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi Demet Kocatepe, Sinoplu esnaf İsmail Göksu’nun tadımları ve puanlaması sonrasında yarışmada dereceye girenler belirlendi.

Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Cemalettin Kaya, “Sinop’umuzun 3001 lakerda yarışmasını gerçekleştiriyoruz. Yarışmacılarımız 31 adet olup, puanlar ve yarışmacıların isimleri gizli tutuldu. Bu ilk yarışmadan sonraki yarışmalarımızda da amacımız, Sinop’u balığın başkenti yapmak. Lakerdayı, Sinop’ta yakalanan balıkların en üst katma değere erişmesini lakerda ile sağlayabiliriz. Aynı zamanda Sinop ekonomimize katkı sağlayacak çok değişik lezzetlerin de sunulabileceği bir dünya yaratmaya çalışıyoruz. Amacımız önümüzdeki yıllarda bunu uluslararası bazda yapabilmek” dedi.
Yarışma sonunda birinciye Cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın üçüncüye ise çeyrek altın hediye edildi.

YORUMLAR


    0 YORUM