NİHAYET KONUŞTULAR…!

Kasım ayında yapılacak KARDEMİR Genel Kurulu öncesi, TBMM Eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’in Yönetim Kurulu Başkanı olması fikrine destekler çığ gibi büyürken, son açıklama ise Şahin’in partilisi ve hemşehrileri olan vekillerden geldi. Ak Parti’nin iki vekili yaptığı ortak açıklamada; “Takdir edilir ve kabul ederlerse bu görevi layıkıyla yapacağından şüphemiz […]

NİHAYET KONUŞTULAR…!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 20 Ağustos 2020 - 0:32 'de eklendi ve 636 Kez Okundu


Kasım ayında yapılacak KARDEMİR Genel Kurulu öncesi, TBMM Eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’in Yönetim Kurulu Başkanı olması fikrine destekler çığ gibi büyürken, son açıklama ise Şahin’in partilisi ve hemşehrileri olan vekillerden geldi. Ak Parti’nin iki vekili yaptığı ortak açıklamada; “Takdir edilir ve kabul ederlerse bu görevi layıkıyla yapacağından şüphemiz yoktur” dedi.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’in açıklamaları şu şekilde;

“Bilindiği gibi Kardemir geçmişte dönem dönem sıkıntılı yıllar geçirmiş hatta 95 yılına gelindiğinde kapanmanın eşiğine gelmiştir. Karabük kamuoyunun haklı tepkisiyle ve oluşan gerekçelerle özelleştirme sürecine girilmiş ve özelleşmiştir.

Özelleşme döneminde de sıkıntılı süreçlerden geçmiştir. Ancak 2002 yılında AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve yöremiz siyasi büyüğü Sayın Mehmet Ali ŞAHİN beyin destekleriyle KARDEMİR yeniden kendini ve ünitelerini yenileme imkânı bulmuştur.

KARDEMİR 300 bin tonlara düşen üretim kapasitesini bugün 2.8 milyon tonlara çıkarmış ve ürün çeşitliliğini artırmıştır. Ray, Tren tekeri ve Savunma Sanayiinde kullanılan nitelikli çelik üretimi gibi katma değeri yüksek ürünleri üretimine ilave etmiştir.

KARDEMİR birlik beraberliği yakaladığı her dönem de daha güçlü olmuş ve büyümüştür. Bu durum Karabük’e ve çalışan emekçilerine her zaman güven vermiştir.

Son günlerde Kasım ayı içinde yapılacak olan Kardemir Yönetim Kurulu seçimiyle ilgili olarak ve gerekse bağımsız üyelerin belirlenmesi hususunda Karabük kamuoyunda çeşitli görüşler dile getirilmektedir.

Kamuoyunda dile getirilen görüşleri hassasiyetle takip etmekteyiz. İlgili ve yetkili makamların da aynı hassasiyetle takip ettiklerine inanmaktayız.

Önümüzdeki dönem Karabük kamuoyunun hassasiyetlerini taşıyan bir yönetim kurulunun teşekkül edeceğine inanıyoruz. Bu oluşumda Elbette 2002’ den bu yana yakın ilgisini Kardemir üzerinden hiç esirgemeyen bölgemizin siyasi büyüğü Sayın Mehmet Ali ŞAHİN beyin isminin anılması bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir.

Takdir edilir ve kabul ederlerse bu görevi layıkıyla yapacağından şüphemiz yoktur. Yeni oluşacak yönetimle birlikte KARDEMİR’in üretim, istihdam, idari ve teknolojik kapasitesinin artmasından, büyümesinden ve yükselmesinden her Karabüklü gibi bizlerde memnuniyet duyacağız

Kasım ayında yapılacak Olağan Genel Kuruldan KARDEMİR ve Karabük adına memnuniyet verici kararların çıkacağına inancımızla birlikte; şimdiden kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Karabüklü hemşehrilerimize ve KARDEMİR çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

YORUMLAR


    0 YORUM