BUYURUN DEDİK AMA HALEN GELMEDİLER!

Allah biliyor, yazdığımız yazılarda elimizden geldiği kadar adil olmaya çalışırız. Belki zaman zaman duygusal hareket edebiliriz ama, genelde nalına da vururuz, mıhına da..! Çünkü gerçekten kişisel bir hesabımız yoktur. Bizim tek derdimiz vardır; o da bu şehri ve bu ülkeyi en çok hak edenlerin yönetmesidir. Mesela biz bu şehrin çocukları dururken dışarıdan il müdürü gelmesine […]

BUYURUN DEDİK AMA HALEN GELMEDİLER!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 1:08 'de eklendi ve 1.001 Kez Okundu


Allah biliyor, yazdığımız yazılarda elimizden geldiği kadar adil olmaya çalışırız. Belki zaman zaman duygusal hareket edebiliriz ama, genelde nalına da vururuz, mıhına da..!

Çünkü gerçekten kişisel bir hesabımız yoktur. Bizim tek derdimiz vardır; o da bu şehri ve bu ülkeyi en çok hak edenlerin yönetmesidir.

Mesela biz bu şehrin çocukları dururken dışarıdan il müdürü gelmesine isyan ederiz.

Yine; bu şehrin Makine Mühendisi, Ekonomist, Hukukçu ve Dış Ticaret Uzmanı kökenli siyasetçileri dururken; oradan buradan toplanan, sektörle uzaktan- yakından ilgisi olmayan adamların bu şehrin can damarını yönetmesine, her ay binlerce lirayı cukkaya indirmelerine isyan bayrağı çekeriz..!

Peki, ne yaparlar?

Bizi 750 lira ile terbiye etmeye kalkarlar…!

Size bir şey söyleyeyim mi?

Paranızda boğuluyorsunuz…!

Ne ucuz adamlarsınız siz ya..!

Hem, her ay yüzbinleri cebe indiriyorsunuz, hem de 200 liralık otel faturasını şirkete gönderiyorsunuz…!

Gelelim asıl konumuza;

Bundan birkaç ay önce bazı yazılar yazdık ve konunun muhataplarına açık açık sorular sorduk. O yazılarımızın ardından konunun bazı muhatapları gerek bizleri arayarak, gerekse de mesajlar atarak cevap haklarını kullanmak istediklerini ifade etti. Bizde kendileriyle memnuniyetle canlı yayın yapabileceğimizi ifade ettik.

Ancak ilerleyen süreçte bir takım enteresan olaylar oldu!

Mesela mı?

Bu süreçte kime ait olduğu belli olmayan bazı twitter hesapları bu canlı yayının yapılacağını ilan ediyor..!

Ardından da ; “Karabük ve İskenderun şu şu isimlerin birlikte hareket etmesini istiyor” şeklinde twit atıyor…!

Biz iddiaların muhataplarına ‘buyurun’ dedik..!

Cevap alamayınca; “Ne oldu?” diye sorduk; “Biz sizden haber bekliyorduk, size en kısa zamanda döneceğiz” şeklinde cevap verdiler, lakin bu dakika itibariyle halen dönüş yapmadılar…!

Belki de yapamadılar..!

Şu anda bu yazıyı okuyup, işine gelmeyen cümleleri görünce birilerinin; “Şükrü Gökkaya’da parayı aldı ve yattı” dediklerini okur gibiyim…!

Açıkça söylüyorum; CEVAP HAKLARINI KULLANMADILAR…!

BELKİ DE KULLANAMADILAR…!

Cevap hakları saklı kalmak şartıyla sormaya devam ediyoruz;

Koltuktan indikten sonra 10 BİN LİRA MAAŞA BAĞLANDINIZ MI?

Makam aracı kullanmaya devam ettiniz mi?

Uçak biletlerinizi siz mi aldınız, yoksa bir kurum mu?

Size; olduğunuz yerde devam edeceksiniz dediler mi, şayet dedildiyse; “Hayır, ben devam edemem, buraya başkan yakışır” dediniz mi?

Birilerini milyonlarca rüşvet almakla suçladığınız toplu sözleşme ile ilgili; “O adam olursa ben sözleşmeyi imzalamam” dediniz mi?

Israrlarınıza; “Ben istifa ederim, sözleşme imzalanınca olağanüstü yaparız ve ben geri gelirim” cümleleriyle devam ettiniz mi?

Ayrıca; başkanlığınızdaki yeni yönetim oluşurken isimleri kim belirledi? Birileri için; “O sarhoşun teki, ben onunla çalışamam, filanca olsun” dediniz mi….?

YORUMLAR


    0 YORUM