Milletin vekillerine ‘yalaka’ diyen bir hadsiz kulüp başkanı!

Her ne kadar kamuoyunca 5 bilinse de, biz 7 Kardemir Karabükspor Yönetim Kurulu Üyesi geçtiğimiz hafta görevlerimizden istifa ettik( Ulvi Üngören, Şükrü Gökkaya, Ali Erorhan, Soner Manav, Serkan Şengün, Sertaş Karakaş ve Necdet Yüksel) Tabi ardımızdan denmeyen kalmadı. Ağzı olan konuştu. Meğer biz düne kadar bu koltuğa oturmak için her şeyi yapmışız, meğer buralara gelmek […]

Milletin vekillerine ‘yalaka’ diyen bir hadsiz kulüp başkanı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 25 Aralık 2018 - 4:28 'de eklendi ve 522 Kez Okundu


Her ne kadar kamuoyunca 5 bilinse de, biz 7 Kardemir Karabükspor Yönetim Kurulu Üyesi geçtiğimiz hafta görevlerimizden istifa ettik( Ulvi Üngören, Şükrü Gökkaya, Ali Erorhan, Soner Manav, Serkan Şengün, Sertaş Karakaş ve Necdet Yüksel)

Tabi ardımızdan denmeyen kalmadı. Ağzı olan konuştu. Meğer biz düne kadar bu koltuğa oturmak için her şeyi yapmışız, meğer buralara gelmek için 50 takla atmışız..!

Hâlbuki ki bu yalnızca malumun ilanı idi..!

Neden mi?

Biz bu göreve Sayın Sedat Namal ile geldik. Kamuoyunun da bildiği gibi dönemin Sayın Valisi, Sayın Milletvekilleri, Sayın Belediye Başkanı, iktidar partisinin il başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve her zaman Kardemir Karabükspor’un yanında olan tek kuruluş olan Özçelikiş Sendikasının Karabük Şube Başkanı bir toplantı yaptılar ve Karabük’e bir manifesto yayınladılar ve beklentilerini açıkladılar. Öyle oldu, böyle oldu ve çıkılan yolda hedefe ulaşılamadı. Bunun üzerine bizim listesinde yer aldığımız Sayın Namal, önce olağanüstü kongre kararı aldı, ardından da kulübü sahipsiz bırakmamak adına devre arasına kadar kendi yönetiminden bir isimin başkanlığında devam kararı verdi. Bizde bunun üzerine Mehmet Yüksel başkanlığında bu güne kadar devam ettik.

Şimdi birileri, “Peki, neden bu isim Mehmet Yüksel?” diye sorabilir. Cevap net. Tüzükte diyor ki; “Başkan istifa ederse asbaşkan genel kurula kadar kulübü yönetir…”

Bizde bu doğrultuda hareket ettik, liderliğinde kongreye katıldığımız başkanında ifade ettiği üzere devre arasına kadar kulübe sahip çıktık ve son hafta istifa ettik.

İyi ki de etmişiz, iyi ki de böyle bir adamın yönetiminde daha fazla kalmamışız..!

Neden mi?

Kulüp eski yöneticilerinden Hilmi Eroğlu, geçtiğimiz günlerde Ankara’da faaliyet gösteren Karabüklüler Vakfında, Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel ile eski başkanlardan H. Feridun Tankut’un yan yana çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medyada yayınlıyor ve; “Karabük’ün evlatlarına kazık atanlarla yan yana oturuyorsan, kimin eli kimin cebinde belli oldu. Buyurun Karabükspor Başkanı. Yazıklar olsun.” Şeklinde bir paylaşım yapıyor.

Bunun üzerine, Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel’de kendisine; “Hilmi kardeşim sadece bu resme bakarak aldanma. Bu resmin yan tarafında senin çok sevdiğin Mehmet Ali Şahin, Niyazi Güneş, Osman Kahveci, Mehmet Ceylan ve daha bir sürü yalaka var. Ya benden özür dile, ya ben gereğini yapayım.” Şeklinde cevap veriyor.

İşte bunun için “İyi ki istifa etmişiz” diyoruz..!

Severiz, sevmeyiz, beğeniriz, beğenmeyiz, lakin bu memleketin yetiştirdiği en büyük devlet ve siyaset adamı olan Sayın Büyük başta olmak üzere, bu şehrin oylarıyla milletvekili seçilen hiç kimseye yalaka dedirtmeyiz, buna da asla müsaade etmeyiz.

Siz kimsin de bu insanlara ‘yalaka’ diye hitap edebiliyorsun?

Sizin bun insanların tırnağı kadar bu şehre hizmetin var mı?

Üç-beş yayın organına reklam verip, ampüllerin yanına resminizi koydunuz diye kendinizi onlardan üstün bir adam mı sanıyorsunuz?

Ben yukarıda saydığın adamların hiçbirine oy vermedim. Hatta her fırsatta en ağır şekilde de eleştirdim. Lakin bu insanlar bu milletin, bu şehrin oylarıyla vekil oldular. Siz kimsin de bu insanlara ‘yalaka’ diyorsun? Size bu hakkı kim veriyor? Siz; bu şehrin seçtiği vekillere ‘yalaka’ diyeceksin, sonra da bu şehrin takımına başkan olacaksınız öyle mi? Hadi oradan..!

Siz kendinizi gerçekten başkan mı sanıyorsunuz?

Orada gölge başkanlar, asbaşkanlar ve yöneticiler var! Onların kim olduğunu da tüm Karabük biliyor. Siz orada olsanız olsanız kukla, parayı harcayan ve bu işin havasını atan adam olursunuz. Bu bahsettiğim adamlarda sizin ‘yalaka’ dediğin adamları görünce Mardin Güvercini gibi 500 metre geriden taklaya başlarlar!

Ama kim bilir, belki de buna ihtiyacınız vardır..!

Nasıl bir iştir bu Allah aşkına!

Ayranınız yok içmeye, Doblo ile gidiyorsunuz deplasmana…!

Ha bu arada, siz Kardemir Karabükspor Başkanı değil misin?

Neden, “Demir Çelik Karabükspor” diye bir marka tescili için Marka ve Patent Kurumu’na başvuruda bulundunuz?

Size bu akılları kim veriyor?

Bakın size bir tavsiyede bulunayım; bir zamanlar senin gibi bir hemşehriniz vardı, her yere yağdırıyordu. Soyunmadığı yer, girmediği iş kalmamıştı. Bugün ise ne yazık ki kıçını toparlamaya çalışıyor! Umarım sonunuz öyle olmaz.

Size tavsiyem; bir an evvel pılını pırtını topla ve bu şehri terkedin.

Çünkü bu şehrin yetiştirdiği en büyük devlet ve siyaset adamına ve bu şehrin vekillerine filan ‘yalaka’ diyerek bir yerlere varamazsınız

Ha, size akıl verenler, sizi sağanlar; onlar dün de başkalarını sağıyor ve onlara takla atıyordu! Çünkü takım iyi giderken sahada oynayanların aldığı primin % 60’ını masabaşında alıyorlardı. Şunu emin olun; onlar yalnızca gemilerini yüzdürmenin derdinde. Yarın sizde de de paranın bittiğini fark edince size da selam vermezler, çünkü onlar şimdiye kadar hep böyle yaptılar…!

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM