Meclisi TAM topladı

 Karabük’te 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından yeni İl Genel Meclisi üyeleri mazbatalarını alarak görevlerine başladı.  İl Genel Meclisi Başkanvekili Ahmet Tam ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Genel Meclis Üyeleri ile  birlikte ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yaptı. Çelenk sunumunun ardından İl Genel Meclisi toplantı salonunda Nisan ayı toplantısının […]

Meclisi TAM topladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Nisan 2019 - 18:29 'de eklendi ve 287 Kez Okundu


 Karabük’te 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından yeni İl Genel Meclisi üyeleri mazbatalarını alarak görevlerine başladı. 
İl Genel Meclisi Başkanvekili Ahmet Tam ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Genel Meclis Üyeleri ile  birlikte ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yaptı. Çelenk sunumunun ardından İl Genel Meclisi toplantı salonunda Nisan ayı toplantısının ilki gerçekleştirildi.
Nisan ayı ilk toplantısında açılış konuşmasını yapan Genel Sekreterimiz Mehmet Uzun, öncelikle seçilen tüm meclis üyelerimize hayırlı olsun temennisinde bulunarak şunları söyledi: “Önümüzdeki 5 yıl hep birlikte Karabük için güzel işler yapmak adına çalışacağız. Bir önceki meclis üyelerimiz ile uyum içerisinde çalışarak Karabük’ümüze faydalı olmaya çalıştık. İnşallah sizlerle de uyum içerisinde çalışarak İlimize fayda sağlayacağız. İl Genel Meclisinde Vali, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter ortaklaşa üç saç ayağı anlaşma yaptığı takdirde çok güzel hizmetler gerçekleştiriliyor. Bunu da şimdiye kadar gerçekleştirdik, bundan sonra da gerçekleştirmek için hep birlikte çalışacağız. Ben tekrar tüm meclis üyelerimize hayırlı olsun diyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Genel Sekreter Mehmet Uzun’un konuşmasının ardından İl Genel Meclisi Başkanvekili Ahmet Tam’ın geçici başkanlığında İl Genel Meclisi Başkanı seçimine geçildi. Karabük İl Genel Meclisi Başkanı, 17 meclis üyesinin oyunu alan Hasan Yıldırım oldu.
Yine oy birliği ile Meclis 1. Başkan Vekili Zafer Özdemir, Meclis 2. Başkan vekili Ramazan Kahriman, Katip üyeleri Mesut Aydın, Mahmut Çetin, Yedek katip üyeleri Recep Tetik, Halil Aydın, İl encümen üyeleri ise Tevfik Ayvalık, Ahmet Sözen ve Ahmet Koç seçildi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından; Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, İdari ve Hukuki İşler Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Tarım Komisyonu, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu, Meclis Araştırma Plan ve Takip Komisyonu, Orman ve Su İşleri Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM