Marka başkanlar iftarda buluştu

Batı Karadeniz Bölgesinin iki marka belediye başkanı iftar sofrasında buluştu. 65. Hükümetin Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3. dönem Karabük Belediye Başkanı seçilen Rafet Vergili’ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, bölgesel konular ve belediyecilik çalışmaları ele alındı. Eşi Prof. Dr. Onur Özlü ile birlikte Vergili ailesine konuk olan Düzce […]

Marka başkanlar iftarda buluştu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Mayıs 2019 - 2:40 'de eklendi ve 315 Kez Okundu


Batı Karadeniz Bölgesinin iki marka belediye başkanı iftar sofrasında buluştu. 65. Hükümetin Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3. dönem Karabük Belediye Başkanı seçilen Rafet Vergili’ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, bölgesel konular ve belediyecilik çalışmaları ele alındı.

Eşi Prof. Dr. Onur Özlü ile birlikte Vergili ailesine konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret ve iftar programının ardından yaptığı açıklamada; “Rafet Bey benim yakın dostum, bildiğiniz gibi ben Sanayi Bakanlığı görevinde bulundum, bölgemizin ve ülkemizin yetiştirdiği değerli bir sanayicimiz olan Sayın Başkanla bakanlığım döneminde de zaman zaman ülkemiz sanayisi ve bölgemizle ilgili istişarelerde bulunduk, şimdi ise ikimizde belediye başkanıyız ve başta şehirlerimiz olmak üzere bölgemize hizmetler yapıyoruz. Bu akşamda belediye hizmetleri ve bölgesel konularla ilgili güzel  istişarelerde bulunduk. Dünya artık küçük, içinde bulunduğumuz çağda bırakın şehirleri, artık ülkeler ortaklaşa bölgesel projeler gerçekleştiriyor,  inşaallah Cumhur İttifakına mensup iki belediye başkanı olarak biz de bundan sonra iş ve güçbirliği içerisinde olacağız, kendisine ve hanımefendiye gösterdikleri yüksek misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyor, değerli dostuma görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Faruk Bey bir marka”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise;” Sayın Bakanımıza ve saygıdeğer Hanımefendiye bu nazik ziyaretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Faruk Bey bölgemizin yetiştirdiği, Türkiye’ye mal olmuş bir marka. Kendisi gerek bürokratlığı gerekse de bakanlığı döneminde ülkemizin yıllarca hedeflediği mega projeleri hayata geçirmeyi başaran çok önemli bir değerimiz. O nedenle Düzceli hemşehrilerimizi çok şanslı görüyorum. İnanıyorum ki Düzce onunla çok daha ileriye gidecek. İnşallah önümüzdeki dönemde kendisiyle birlikte bölgesel projelere de imza atarız. Geçmiş hükümette bölgemizi temsil eden Sayın Bakanımız bölgesel konularda bizlere önderlik yaparak hükümetle ilişkilerimizin çok daha kolay kurulmasını sağlayabilir. Başta bölge belediyelerimizin çatı kuruluşu olan Batı Karadeniz Kalkınma Birliği bünyesinde olmak üzere, kendisinin başkanlığında Batı Karadeniz belediyeleri olarak bölgemiz açısından önem arzeden ortak projeleri hayata geçirebiliriz” şekelinde konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM