LOKUMUN BABASINA SON VEDA

Başta kurucusu ve isim babası olduğu SAFRANTAT Lokumları ve ÇELİKPALAS Oteli olmak üzere, işletmesini üstlendiği birçok tesis ile Safranbolu turizminin öncü ve lokomotif isimlerinden biri olan Mehmet Çakır vefat etti. Duayen işadamı; Safranbolu’yu ve Türk lokumunu dünyaya tanıtan önemli markalarından biri olan SAFRANTAT markasının kurucusu. Ömrünü Safranbolu siyaset ve cemiyet hayatına adayan Ahmet Çakır’ın oğlu […]

LOKUMUN BABASINA SON VEDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 14:18 'de eklendi ve 946 Kez Okundu


Başta kurucusu ve isim babası olduğu SAFRANTAT Lokumları ve ÇELİKPALAS Oteli olmak üzere, işletmesini üstlendiği birçok tesis ile Safranbolu turizminin öncü ve lokomotif isimlerinden biri olan Mehmet Çakır vefat etti.

Duayen işadamı; Safranbolu’yu ve Türk lokumunu dünyaya tanıtan önemli markalarından biri olan SAFRANTAT markasının kurucusu.

Ömrünü Safranbolu siyaset ve cemiyet hayatına adayan Ahmet Çakır’ın oğlu olan Mehmet Çakır, Safranbolu cemiyet ve iş hayatının sevilen isimlerinden Metin Çakır ve Filiz Gültekin’in ise babaları.

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden Mehmet Çakır için bugün Cuma Namazından sonra Safranbolu Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Mehmet Çakır için düzenlenen törene; Karabük Valisi Fuat Gürel ve İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ başta olmak üzere iş, siyaset ve cemiyet hayatından birçok isim ve binlerce seveni katıldı.

76 yaşında vefat eden Mehmet Çakır’ın naaşı daha sonra Ahmet Usta’daki aile mezarlığına defnedildi.

YORUMLAR


    0 YORUM