Liderlerinin yolunda ilerliyorlar..!

Karabük genelindeki Belediye meclisleri bu akşam Türkiye Belediyeler Birliği’nde Karabük’ü temsil edecek delagasyonu belirlemek üzere bu akşam toplandı. Yapılan oylamada, son bir haftadır birbirlerini yerden yere vuran Cumhur İttifakı temsilcilerinin akşam saatlerinde ki meclis toplantısındaki kuzu sarması halleri ise dikkatlerden kaçmadı. Karabük genelindeki belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri bu akşam Karabük Belediye Başkanı Rafet […]

Liderlerinin yolunda ilerliyorlar..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 2:46 'de eklendi ve 296 Kez Okundu


Karabük genelindeki Belediye meclisleri bu akşam Türkiye Belediyeler Birliği’nde Karabük’ü temsil edecek delagasyonu belirlemek üzere bu akşam toplandı. Yapılan oylamada, son bir haftadır birbirlerini yerden yere vuran Cumhur İttifakı temsilcilerinin akşam saatlerinde ki meclis toplantısındaki kuzu sarması halleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Karabük genelindeki belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri bu akşam Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili başkanlığında, Türkiye Belediyeler Birliği’nde Karabük’ü temsil edecek belediye başkanlarını ve meclis üyesini belirlemek üzere toplandı.

MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar’ın geçtiğimiz hafta yaptığı ; “Siyasetçiden rektör olmaz” açıklamasına, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin hafta başında yaptığı; “ Karabük’te uyumu bozar” açıklamasının ardından ,Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’ün sabah saatlerinde bu açıklamalara karşın yaptığı; “Siyaset yapan bir insan rektör olamaz demek siyasetçilere bir hakarettir, aynı zamanda siyaset yapan bir kişinin böyle bir söylemde bulunmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Dr. Adem Kar ve Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin bu şekilde bir söylemde bulunmasını da doğru bulmuyorum. Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın rektör olması durumunda Karabük’te uyumu bozacağı vb. ithamlarla rektör olmaması gerektiğini söylemek etik ,ahlaki değildir. Sayın Vergili ,seçim zamanı kendisinin kimlere iftira attığını, aylarca yapmış olduğu ağır eleştirilerde söylediklerini görmezden gelerek Burhanettin Uysal’ın verdiği cevapları seçim bitmesine rağmen halen gündeme getirmeleri doğru değildir” açıklamalarının ardından gerçekleşen seçim ayrı bir önem kazanırken; yapılan açıklamalar ve sonunda gerçekleşen oylamanın sonucu akıllara, Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli’nin geçmişte birbirlerine karşı yaptığı açıklamaları ve bugün sergiledikleri tabloyu getirdi.

İl Belediye Başkanının doğal delege olduğu seçimlerde; Ak Partili Osman Köşker ve MHP’li Ahmet Arslan’ın verdiği önerge sonucunda; Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez ve Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile Ak Parti’nin Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılgan, MHP’li ve Ak Partili üylerin oylarıyla Karabük genelindeki belediyelerin, Türkiye Belediyeler Birliği temsilcisi seçildi. Yedek üye seçiminde ise Ak Partili üyelerin geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilen ve 31 Mart’ta MHP’den yeniden Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı’ya oy vermediği dikkatlerden kaçmadı.

612 oy ile belediye başkanı seçilen bir isme karşın, yaklaşık 12500 oy ile belediye başkanı seçilen Dünya Miras Kenti’nin Belediye Başkanının sırf siyaset uğruna delegasyon dışında kalması ise; “Siyaset bu mu?” sorusunu akıllara getirdi.

YORUMLAR






    0 YORUM