Kurdelayı birlikte kestiler

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sıradışı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Vergili son olarak şehrin en önemli dinamiklerinden biri olan emeklilere yönelik bir projeyi, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile birlikte kestiği kurdela ile hizmete aldı. Emekliler Evi’nin açılış törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Yortanpazarı Belediye […]

Kurdelayı birlikte kestiler
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 20 Kasım 2019 - 16:13 'de eklendi ve 301 Kez Okundu


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sıradışı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Vergili son olarak şehrin en önemli dinamiklerinden biri olan emeklilere yönelik bir projeyi, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile birlikte kestiği kurdela ile hizmete aldı.

Emekliler Evi’nin açılış törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Yortanpazarı Belediye Başkanı Ali Şık Karabük Defterdarı Osman Koçaş, , Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Tüm Emekliler Dul ve Yetimler Derneği Karabük Şube Başkanı Mevlüt Taştepe,  meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “10 yıldan bu tarafa Karabük’ü bana emanet ettiniz. Şükürler olsun bizlerde sizlerin yüzünüzü kara çıkarmayarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönem de Türkiye’nin en zengin belediyesi olan Karabük Belediyesi sizlerle beraber Karabük’ü çok farklı yerlere taşıyacaktır. Karabük Belediyesi önümüzdeki dönem yapacağı hizmetler için ne kredi, nede para peşinde koşmayacaktır. Vaat ettiği ne varsa bunların hepsini gerçekleştirecektir. Ne hikmettir ki en sıkıntılı zamanlarda bile belediyenin kasası parasız kalmıyor. İnsanlar evliyaları tekkelerde, türbelerde arar. Karabük 1938’de temellerinin atılmasıyla evliyalar diyarı olmuştur. Hikmeti olan, Allah dostları Karabük’e ayaklarını basmasalardı bugün 120 bin nüfuslu bir şehrin gerçekleşmesi mümkün olmazdı. Bize bu güne kadar dualarıyla destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Karabük’te 10 yıldan bu tarafa neler yaptık kısaca hatırlayalım. Soğuksu’dan başlayalım. Soğuksu’da 1000’in üzerinde daire yapıldı. Bu daireler yapılırken belediye 33 tane dairesinden feragat ederek mahalle sakinlerinin daha ucuz konut alabilmelerini sağladı. Karabük’te yüzde 98 oranında doğalgaz dağıtıldı. Aynı dönem doğalgaz dağıtımına başlayan Zonguldak şuan yüzde 30’a dahi gelemedi. Yine Türkiye’nin en ucuz suyunu dağıtıyoruz. Göreve geldiğimizde 10 kilometre uzunluğundaki ana boruları değiştirdik. Battı Çıktı, Dolmuş Durakları, Belediye Binası, Asansör Kuleler,  Yürüyen Merdivenler, Parklar, Sosyal Yaşam Merkezleri, Ticaret Merkezleri yaptık. Bu hizmetleri yaparken de Karabük’ü 3 kere asfaltladık. Maliyeye, sigortaya, işçisine ve memuruna borcu olmayan bir Karabük Belediyesi’ni ortaya çıkarttık” şeklinde konuştu.

Karabük Çağ Atlayan Bir Şehir Olacaktır

Yeni projelerle ilgili bilgiler vererek konuşmasına devam eden Başkan Vergili, Safranbolu Belediyesi ile ortak çalışmalar yapacaklarına yönelikte ipuçları verdi. Vergili konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bu sene Karabük çağ atlayan bir şehir olacaktır. Nasip olursa Kemikli Dere’yi Dikmen Vadisi’nden daha güzel bir vadi haline getireceğiz. Aynı şekilde önümüzdeki sene 330 dönüm üzerine kurulmuş Spor Vadisi’nin açılışını inşallah Safranbolu Belediye Başkanımızla birlikte yapacağız. Yağmur Suları ile ilgili projemizi önümüzdeki 4 sene içerisinde tüm mahallelerimizin problemini çözecek şekilde uygulayacağız ve Türkiye’de tek olacağız. Bugünkü bedel ile 85 trilyon liralık programı Karabük Belediyesi tek başına gerçekleştirecektir.  Yine Kesintisiz Ulaşım ile ilgili projeyi şuanda hazırlatıyoruz. İnşallah 2020 yılı içerisinde çalışmalara Bulak Kavşağından başlayacağız. Bilim Merkezi ve Sağlık Tarama Merkezi projelerimizin çalışmaları devam ediyor. Yine Karabük’te gül bahçeleri yapacağız.”

 

YORUMLAR


    0 YORUM