Kur’an-ı Kerim ve bayrak üzerine yemin ederek göreve başladı

Bolu’nun CHP’li yeni Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye binasında düzenlenen devir teslim töreninin ardından, binlerce kişinin önünde Kur’an-ı Kerim ve bayrak üzerine yemin ederek görevine başladı.  31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı’nın adayı olarak Bolu Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Tanju Özcan, belediye binasında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Tanju Özcan’ı, 15 yıldır […]

Kur’an-ı Kerim ve bayrak üzerine yemin ederek göreve başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Nisan 2019 - 16:42 'de eklendi ve 334 Kez Okundu


Bolu’nun CHP’li yeni Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye binasında düzenlenen devir teslim töreninin ardından, binlerce kişinin önünde Kur’an-ı Kerim ve bayrak üzerine yemin ederek görevine başladı. 
31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı’nın adayı olarak Bolu Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Tanju Özcan, belediye binasında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Tanju Özcan’ı, 15 yıldır belediye başkanı olarak görev yapan Alaaddin Yılmaz makamda karşıladı.
Görevi yeni Başkan Özcan’a devreden Alaaddin Yılmaz, “Tanju bey bir seçim kazandı dersek işi hafife almış oluruz. Tanju Bey ve ekibi Bolu’da hem merkez belediyesine, hem  diğer belediyelere ve il genel meclisine bakıldığında beklenenin dışında bir başarı kazanmıştır, onları kutlamak lazım” dedi.
Özcan ise büyük bir sorumluluk aldığının farkında olduğunu belirterek, “Milletvekilliği görevi tabii ki farklı bir görevdi. Yeni sistemde de daha rahat bir görevdi. Ama biz zor olanı tercih ettik. Bolu’muza doğrudan hizmet etmeyi tercih ettik. Sağolsun vatandaşımız da çok yüksek bir oy oranıyla bu görevi tebliğ etti. Omzumuzdaki sorumluluğu artırdı. Seçim döneminde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Özcan, törenin ardından, seçim sürecinde görevine yemin ederek başlayacağına dair verdiği sözü yerine getirmek için binlerce kişinin beklediği Demokrasi Meydanı’na geçti. Özcan, meydanda kurulan sahnenin üzerindeki Kur’an ve bayrağı 3’er kez öptükten sonra “Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu’muzu tarafsız bir şekilde, kimseyi ayırmadan ve kimseyi kayırmadan gece gündüz çalışarak, istişareyi öne çıkararak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyup, kollayarak, harama el uzatmadan, hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayarak yöneteceğime Allah’ım ve namusum üzerine yemin ediyorum” diyerek yemin etti.

YORUMLAR


    0 YORUM