KÜÇÜK DURSUN, BÜYÜK KUBİLAY!

1999 Seçimlerinde MHP’den Eskipazar Belediye Meclis Üyesi seçildi. Arkadaş meclise girdi ama belediyeyi DYP Adayı Erol Serin kazandı. 2002 Seçimleri öncesi Erol Serin milletvekili adayı olmak için belediye başkanlığından istifa etti, parti içinde yapılan önseçimde 1’inci çıkmasına rağmen, yerini 2’inci çıkan isme teslim etti. Eskipazar Belediye Meclisinin kendi arasında yapacağı seçimler öncesi, Eskipazar’ın DÖNMEZ’i ilk […]

KÜÇÜK DURSUN, BÜYÜK KUBİLAY!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 14 Aralık 2018 - 0:38 'de eklendi ve 615 Kez Okundu


1999 Seçimlerinde MHP’den Eskipazar Belediye Meclis Üyesi seçildi. Arkadaş meclise girdi ama belediyeyi DYP Adayı Erol Serin kazandı.

2002 Seçimleri öncesi Erol Serin milletvekili adayı olmak için belediye başkanlığından istifa etti, parti içinde yapılan önseçimde 1’inci çıkmasına rağmen, yerini 2’inci çıkan isme teslim etti. Eskipazar Belediye Meclisinin kendi arasında yapacağı seçimler öncesi, Eskipazar’ın DÖNMEZ’i ilk dönüşünü yaptı, MHP’den DYP’ye geçti ve mecliste başkan seçildi.

2004’te DYP’den yeniden belediye başkanı seçilen DÖNMEZ, 2009 Seçimleri öncesinde de aynı partiden aday olmak istedi, lakin partinin il binasından bugün kol kola gezdiği adamlar tarafından silahlarla kovalandı, gitti ANAP’tan aday oldu ve seçimleri kaybetti.

2014 Seçimleri öncesinde ise bizzat Sayın RAFET VERGİLİ kendisini davet etti; “Gel birlikte çalışalım” dedi, günlerce kendisiyle görüştü; “Ben devletle iş yapıyorum, ticaretimi siyaset için riske atamam” dedi ve Sayın Vergili’nin teklifini geri çevirdi. Sayın Vergili buna rağmen gururu yapmadı, sonuna kadar zorladı ve birçok isim ile kendisine baskı yaptı.( Sayın Ulvi Üngören ve Sayın Ahmet Karabacak sağ)

O günlerde bunları söyleyen DÖNMEZ’in siyaset iştahı ne hikmetse son seçimler öncesi yeniden kabardı. 2014 Seçimleri öncesi; “Ben ticaret yapıyorum, siyasetle işim olmaz” diyen DÖNMEZ; Karabük’te yerel yönetimle, Bartın’da merkezi hükümetle bire bir ilişkileri olan işletmeler çalıştırmasına rağmen İYİ Parti Kurucusu oldu, işletmelerini partinin sosyal tesisleri haline getirdi.

Duyuyoruz ki aynı DÖNMEZ bugün MHP’nin Eskipazar Aday Adayı imiş!

Peki, hangi DÖNMEZ?

Ak Parti Karabük Adayının açıklandığı gün; “Bulabilecekleri en güzel aday, seçimi açık ara ALIRIZ” diyen yanar döner DÖNMEZ, pardon döner…!

Birisi bana açıklayabilir mi, bu iş nasıl olacak?

MHP-DYP-ANAP-İYİ PARTİ ve yeniden MHP…

Birisi çıkıp bana, bu adamın 1 Nisan sabahı başka partiye geçmeyeceğinin garantisini verebilir mi?

Ne demişler; ”Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim..”

Mekanlarını Dursun Ağabeyisinin seçin bürosu haline getiren adamdan olsa olsa KÜÇÜK DURSUN, BÜYÜK KUBİLAY olur..!

YORUMLAR


    0 YORUM